Євродепутати відреагували на підозру Порошенку листом до Венедіктової, Малюськи та Єрмака

Документ
Поділитися
Євродепутати відреагували на підозру Порошенку листом до Венедіктової, Малюськи та Єрмака © Василь Артюшенко, ZN.UA
«Група друзів України в Європарламенті» заявила, що ДБР та ОГП не мають стати інструментом у переслідуванні політичних опонентів.

Євродепутати з «Групи друзів України в Європарламенті» висловили занепокоєння через оголошення підозри у держзраді колишньому українському президенту Петру Порошенку, йдеться у відповідному листі групи. Серед іншого євродепутати закликали утриматися від можливих політичних переслідувань в Україні.

Відповідний лист «Група друзів України в Європарламенті» адресувала генпрокурорці Ірині Венедіктовій, міністру юстиції Денису Малюсьці та голові Офісу президента Андрію Єрмаку. Копію отримали голова парламентського комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе та її перший заступник Вадим Галайчук.

«Ми, «Група друзів України в Європарламенті», із серйозною занепокоєністю відзначаємо нещодавнє рішення Генпрокуратури про оголошення підозри щодо колишнього президента України Петра Порошенка за звинуваченням у державній зраді та фінансуванні тероризму. Ми наполегливо закликаємо компетентні органи України утримуватися від можливих політично мотивованих переслідувань та уникнути навіть враження про повернення до раніше відомої практики вибіркового правосуддя або переслідування з політичних мотивів у країні, що прагне до європейської інтеграції і особливо бере участь у всеосяжній реформі судової системи, яка призведе до незаперечного застосування верховенства закону поза всякими сумнівами у політичному впливі чи інструменталізації», – йдеться у листі.

Євродепутати очікують, що правоохоронні органи, зокрема Державне бюро розслідувань та Офіс генпрокурора, не буде інструментом чинної влади, звинувачуючи у «державній зраді» та «фінансуванні тероризму» опонентів.

Також від українських правоохоронних органів очікують належної правової процедури та незалежності, неупередженості судової влади, справедливості та прозорості судового розгляду.

«Будь-які політичні розбіжності мають вирішуватися за допомогою відкритих політичних дебатів та виборів як демократичного інструмента, а не через виборче правосуддя. Ми закликаємо українську владу виконати європейський вибір України та неухильно дотримуватися безкомпромісного шляху судової реформи. За часів високих та серйозних загроз ми закликаємо всіх українців разом протистояти нарощуванню Збройних Сил РФ на державних кордонах України та агресивним заявам керівництва Росії проти України», – йдеться у листі.

«Група друзів України в Європарламенті» зазначила, що, як і раніше, рішуче підтримує Українську державу та її народ, виявляючи солідарність, тверду підтримку, відданість справі та дружню пораду.

П'ятому президентові України, народному депутату від «Європейської Солідарності» Петру Порошенку 20 грудня оголосили про підозру у державній зраді та сприяння діяльності терористичних організацій. Згодом Державне бюро розслідувань повідомило деталі справи.

23 грудня Порошенка викликали на допит до ДБР, але замість депутата прийшли його представники. Кілька днів тому він опублікував відеозвернення, в якому розповів, що зараз перебуває у відрядженні, а в Україну повернеться лише на початку січня.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі