Сьогодні є усвідомлення, що вся міжнародна фінансова спільнота має об’єднатися для того, щоб покривати цей дефіцит України, сказала в інтерв’ю ZN.UA віцепрем’єрка з євроінтеграції Ольга Стефанішина.
Вона додала, що трастовий фонд солідарності з Україною не стане в чистому вигляді процесом добровільних внесків країн.
“В кінці травня Європейська комісія представить свою концепцію цього трастового фонду, над якою ми працюємо спільно. Наразі бачення таке, що робота фонду складатиметься з трьох елементів. Перший — це покриття поточного дефіциту ліквідності. Другий — це підтримка поточного відновлення на територіях, які контролюються Україною. Третій елемент — великий план Маршалла для України”, - сказала Стефанішина.
Віцепрем’єрка наголосила, що президент України звернувся до всіх лідерів і міжнародних організацій, зокрема і до Європейської комісії з тим, щоб ЄС, як довірений фінансовий партнер України, допоміг скоординувати цей процес.
“Ми очікуємо також на патронаж країн-членів ЄС над відновленням певних регіонів. До цього наш уряд сформує свої власні плани відновлення по регіональному принципу. Ми синхронізуємо плани України та концепцію ЄС і почнемо реалізовувати”, - додала вона.
Стефанішина каже, що не може розкривати всіх деталей, але уряд бачить, що "цей фонд буде централізовано накопичувати кошти і розподіляти їх як прямо на Україну, так і окремим державам-членам ЄС, які фінансуватимуть відновлення в нашій країні”.
“Це буде достатньо складний механізм, але це буде окрема фінансова програма ЄС, яка буде скоординована з фінансовими програмами всіх інших фінансових установ. В тому числі і МВФ, — сказала вона.
Детальніше читайте в інтерв'ю Володимира Кравченка з віцепрем’єркою Ольгою Стефанішиною про шанси України отримати статус кандидата в ЄС у червні та допомогу Євросоюзу у відбудові країни «Рішення про надання Україні статусу кандидата — найкраща інвестиція ЄС в стабільність регіону».