ЄС навряд чи додасть заборону на імпорт трубопровідного газу РФ до нового пакету санкцій — Politico

Поділитися
ЄС навряд чи додасть заборону на імпорт трубопровідного газу РФ до нового пакету санкцій — Politico © nord-stream2.com
Ця ідея не набуває особливої популярності у Брюсселі.

ЄС навряд чи додасть до 11-го пакету санкцій проти Росії заборону на імпорт трубопровідного газу РФ, щоб назавжди закрити газопроводи, які Кремль відключив після вторгнення в Україну, хоча це питання буде обговорюватися на майбутньому саміті G7, повідомили POLITICO дипломати.  

Клуб багатих демократій G7 розглядає заходи, які б заборонили таким країнам, як Німеччина і Польща, відновлювати імпорт природного газу з Росії, навіть якщо Кремль вирішить знову відкрити газопроводи.

Але це має бути прийнято членами G7, такими як Німеччина та Італія, які все ще мають «трубопровідні зв'язки» з Росією, навіть якщо обсяги поставок газу зменшилися. Чиновники ЄС та аналітики кажуть, що консенсусу на підтримку цієї ідеї немає.

«З того, що я чув, дуже малоймовірно, що це пройде», - сказав один дипломат з країни ЄС, яка минулого року зупинила поставки російського газу.

«Занадто великий опір з боку країн, які залежать від газу, що залишився», - додав дипломат.

За його словами, 11-й пакет санкцій майже завершений і додати до нього цю заборону навряд чи вийде.

До повномасштабного вторгнення в Україну Росія забезпечувала понад 40% імпорту газу ЄС. За даними аналітичного центру Bruegel, зараз ця частка впала до менш ніж 8%.

На двох найбільших довоєнних маршрутах - підводному газопроводі «Північний потік» до Німеччини і газопроводі «Ямал», що пролягає через Польщу, обсяги поставок впали до нуля. Транзит трубопроводами, що проходять через Україну, становить близько чверті довоєнного рівня, і лише газопровід «Турецький потік» через Чорне море працює на рівнях, близьких до тих, що були до вторгнення.

Росія заявляла, що може знову відкрити поставки. Глава Кремля Владімір Путін у жовтні минулого року казав, що його країна готова відновити постачання, якщо це буде необхідно.

«Гамбіт G7 покликаний стримати спроби воскресити «Північний потік», перш за все, щоб приглушити голоси в Німеччині та інших країнах, де можуть бути компанії і споживачі, зацікавлені у відновленні імпорту російського трубопровідного газу в один день», - сказала старший аналітик компанії ICIS, що займається дослідженням ринку, Аура Сабадус.

Це також може допомогти створити тиск для включення цієї заборони до можливого 12-го раунду санкцій ЄС і це саме те, на що сподівається Київ, пише видання.

Раніше повідомлялося, що представники держав ЄС на зустрічі в Брюсселі не змогли досягти згоди щодо 11 пакету санкцій проти Росії. Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявляла, що нові санкції будуть зосереджені на боротьбі з обходом торговельних обмежень, які вже запроваджені, і були розроблені в тісній координації з країнами G7.

Також ЄС в 11-му пакеті санкцій націлився на транспортування російської нафти морем так званим тіньовим флотом, який перевозить сиру нафту і нафтопродукти за цінами, нижчими за рівень, встановлений країнами G7.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі