Глава Офісу президента Андрій Єрмак стверджує, що не давав вказівок перенести спецоперацію із затримання найманців ПВК «Вагнер». Про це він заявив в інтерв'ю «РБК-Україна».
«Я, звичайно, не давав Бурбі (ексначальнику Головного управління розвідки Василю Бурбі – ред.) жодних команд. Нам дорікають, що ми спочатку заперечували операцію, а потім визнали її. Я хочу це пояснити. Підкреслю: жодної санкціонованої операції, про яку каже пан Бурба, не було. Немає жодної суперечності між тим, що ми говорили раніше, і що говоримо зараз. Я не відмовляюся від своїх слів», - заявив Єрмак.
Глава ОПУ також відповів на запитання про те, чи мав розмову з Бурбою, про яку той раніше заявляв на одному з телеканалів. Зокрема ексначальник ГУР МО заявив, що Єрмак прийняв його і передав команду перенести спецоперацію щодо «вагнерівців».
«Пан Бурба справді зайшов до мене, він намагався отримати від мене відповіді на якісь питання. На що, добре це пам'ятаю, я повторив, що не маю права відповідати, і взагалі, це не мої повноваження давати йому якісь вказівки. І, звісно, я не отримував жодних команд та вказівок від президента», - заявив глава Офісу президента.
За словами Єрмака, президент нібито особисто веде все, що пов'язане із розвідувальними органами.
«Так, іноді, якщо президент вважає за потрібне, він запрошує мене бути присутніми на якихось зустрічах, але жодних доручень від нього з цього приводу я не отримував. Відповідно, я не міг давати жодних вказівок пану Бурбі», - додав Єрмак.
Нагадаємо, під час пресмарафону Володимир Зеленський, відповідаючи на питання про спецоперацію щодо «вагнерівців», заявив, що у голови Офісу президента Андрія Єрмака немає повноважень щось акцептувати стосовно подібних дій. Він також звинуватив ексначальника Головного управління розвідки Василя Бурбу в тому, що він отримував інформацію та заробляв на цьому гроші.
17 листопада Bellingcat опублікували своє розслідування про»вагнерівців». Протягом року журналісти за участю видання The Insider розслідували обставини унікальної операції спецслужб України, в ході якої розвідникам, які працювали під виглядом охоронної компанії при «Роснефти», вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК «Вагнер», причетних до військових злочинів в Україні.
У першій частині розслідування журналісти розповіли, як українським розвідникам вдалося завербувати бойовиків ПВК «Вагнер» і отримати з їхніх рук прямі докази участі у військових злочинах. Друга частина пояснює, хто саме винен у зриві спецоперації із затримання найманців.