Голова ОПУ Андрій Єрмак назвав "вигаданою" історію про спецоперацію із затриманням бойовиків ПВК "Вагнер", яку планували українські спецслужби.
"Детективна історія, яка вигадана від самого початку до кінця. Взяти кілька фактів з реальності, додати художні вигадки, і вийшла масштабна історія, яка дійсно вражає", - заявив він в прямому ефірі програми "Свобода слова з Савіком Шустером".
Єрмак наголосив, що ця історія була б "смішною, але коли це стосується питань національної безпеки - це зовсім не смішно".
"Мені здається, що, якщо коментувати це, то упродовж усієї війни, з самого її початку, розвідка та інші органи почали документувати людей, які беруть участь у війні проти України, які вбивали наших воїнів. Це триває до сьогоднішнього дня. І саме факти цього документування були злиті в ЗМІ", - вважає глава ОПУ.
Єрмак додав, що це завдало дуже серйозного удару, оскільки після інциденту їм стало набагато складніше виконувати таку роботу.
Відзначимо, що Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження по зриву спецоперації спецслужб України щодо виведення бойовиків ПВК «Вагнер» по ст. 328 Кримінального кодексу - "Розголошення державної таємниці".
Також Шевченківський районний суд Києва зобов'язав Службу безпеки розслідувати можливу державну зраду Єрмака.
Так, суд зобов'язав СБУ відкрити щодо Єрмака провадження за ст. 111 (державна зрада) і 114 (шпигунство). За словами Ар'єва, справа пов'язана зі «зливом операції по "вагнерівцях».
Як випливає зі статті головного редактора «Цензор.НЕТ» Юрія Бутусова, хтось із найближчого оточення Володимира Зеленського «злив» інформацію про групу «вагнерівців», яких 29 липня затримали в Білорусі, а пізніше передали Росії.
СБУ і ГУР МО нібито зуміли розшукати деяких російських бойовиків, що воювали в Донбасі. Частина з них причетна до катастроф MH17, Іл-76 у Луганському аеропорту і Ан-26 поблизу Луганська. Від імені такої собі ПВК «МАР» для роботи у Венесуелі було набрано група з 33 осіб, що мала літаком відправитися з Мінська до Туреччини. Українські спецслужби планували, що під приводом епілептичного нападу одного з пасажирів літак зробить вимушену посадку в Україні, де найманців і мали затримати.
Успішне завершення операції дозволило б притягнути їх до судової відповідальності, а також поповнити «обмінний фонд".
Після того як 24 липня тодішній начальник ГУР МО Василь Бурба і перший заступник голови СБУ Руслан Баранецький прибули до президента для доповіді про проведення фінальної частини операції, голова офісу президента Андрій Єрмак під приводом того, що затримання терористів завадить черговому перемир'ю в Донбасі, запланованому на 27 липня, вимагав перенести початок операції. Його підтримав Зеленський, і операцію перенесли на 30 липня.
На нараді, крім Зеленського, керівників спецслужб і голови ОП, були присутні перший заступник секретаря РНБО, глава комітету з питань розвідки Руслан Демченко, заступник голови ОП з питань оборони Роман Машовець, секретар президента Марія Левченко. Провину за провал операції Бутусов покладає на Єрмака і Демченка. Він також зазначає, що Зеленський звільнив Бурбу з посади начальника ГУР МО після вимоги останнього провести розслідування причин провалу операції.
На підтвердження своєї інформації Бутусов оприлюднив номер кримінальної справи, в рамках якої проводилася операція, - № 42014000000000457.
Після публікації статті пішли спростування від голови ОП Андрія Єрмака, новопризначеного глави ГУР МО Кирила Буданова, а також пресслужб СБУ і СЗР. Їх основний меседж: повідомлення про те, що «вагнерівці» виявилися в Білорусі в рамках операції українських спецслужб, - російський фейк, а його першоджерелом є російське видання.
Що ж в цій шпигунській історії правда? А що - брехня? Хто «згодовує» українцям дезу? Читайте в статті Володимира Кравченка «Про відданість і зраду» в ZN.UA.