Експерт назвав, після чого можуть потеплішати українсько-грузинські відносини

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Влада у Тбілісі має зміниться, а Росія – програти війну

Відносини між владою України та Грузії продовжують погіршуватися, що проявляється у публічних заявах з обох сторін. Грузинський уряд хоч і підтримує Київ під час голосувань у міжнародних організаціях й надає гуманітарну допомогу, але Тбілісі дає підстави для звинувачень у проросійській політиці – Грузія не приєднується до санкцій проти Росії, а її уряд відновив пряме авіасполучення з країною-агресором. 

Новий прем’єр Грузії Іраклій Кобахідзе нещодавно заявив, що країна продовжить у відносинах з Росією прагматичну політику, «метою якої є збереження миру в нашій країні».

«Грузинська влада боїться повторення російсько-грузинської війни 2008 року й намагається всидіти на двох стільцях. У Тбілісі не забувають про погрозу, яку озвучив заступник голови Ради безпеки РФ Дмітрій Мєдвєдєв: «Знову ведуться розмови про можливе прийняття Грузії до НАТО. Нам не потрібно повторення історії-2008. Ми, як і раніше, готові вирішувати проблеми за столом переговорів у дусі Статуту ООН. Та якщо в нашої стурбованості виникнуть реальні обриси, ми не зволікатимемо», – зазначає оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Тріщина між Україною та Грузією побільшала. Коли ми повернемо нашу дружбу?»

Він нагадує, що попри задекларовані наміри стати членом Європейського Союзу, Грузія економічно залежить від Росії. Тому «прагматична політика» грузинської влади призвела до збільшення товарообігу й наступних звинувачень в тому, що Тбілісі допомагає РФ обходити західні санкції.

Через намагання «всидіти на двох стільцях», теперішній грузинській владі значно простіше порозумітися з Угорщиною Віктора Орбана чи Словаччиною Роберта Фіцо. 

«Грузинський уряд і далі балансуватиме, враховуючи й позицію свого населення, доброзичливо налаштованого щодо України, й політику стосовно ЄС, США та РФ», зазначив у коментарі ZN.UA виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

«Отже, охолодження у відносинах Києва та Тбілісі триватиме доти, доки в Грузії не зміниться влада, а Росія не зазнає поразки під час російсько-української війни», – резюмує Володимир Кравченко.

Нагадаємо, новопризначений прем'єр-міністр Грузії Іраклі Кобахідзе на спільній пресконференції з високим представником ЄС Жозепом Боррелем в лютому заявив, що його країна не запроваджуватиме санкції проти Російської Федерації. У березні минулого року Кобахідзе заявив, що війну, яку розпочала Росія на території Україні «приніс Майдан».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі