Речник Держдепу Нед Прайс запевнив, що відставки прем'єрів Британії Бориса Джонсона та Італії Маріо Драгі ніяк не вплинуть на політику Великої сімки, в тому числі й щодо України, Росії і Китаю.
"Наш союз з Великою Британією, наш союз з Італією, знову ж таки, заснований не на особистостях, не на політичних партіях, а на десятиліттях спільних інтересів, спільних цінностях", – відповів Прайс під час останнього брифінгу.
При цьому він попередив, що Держдеп не коментуватиме формування уряду в Італії чи будь-які аспекти внутрішньої політики Британії.
"Я впевнений, що коли в обох країнах потенційно з'явиться лідерство – коли в обох країнах потенційно з'явиться нове керівництво, вони залишаться вірними партнерами у контексті Великої сімки, у контексті наших спільних та колективних проблем", – сказав речник Держдепу.
Прайс також зазначив, що коаліція країн об'єдналася особливо на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
"Ця коаліція виявилася напрочуд стійкою... Ми впевнені в силі, ми впевнені в довговічності цієї коаліції й готовності наших союзників і партнерів продовжувати підтримувати Україну і продовжувати притягувати Росію до відповідальності", – заявив Прайс.
Нагадаємо, що Борис Джонсон подав у відставку з поста британського прем’єра 7 липня. Нового очільника уряду планують оголосити у вересні 2022 року.
Джонсон став не просто другом Зеленського: його думка для українського президента була фактором стратегічного планування.
Чи зможе новий британський прем'єр зайняти таке саме місце в системі координат Зеленського, як Джонсон? Чи залишиться Україна центральним питанням політичного порядку денного Лондона? Читайте у статті Віктора Константинова "Британія після Джонсона: чого слід чекати Україні".