Як працювали комісії при Конгресі місцевих та регіональних влад: поєднати неможливе

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Описання роботи комісій виглядає напрочуд складно й не подібно до європейських практик.

Про те, як працювали шість комісій, які утворили при Конгресі місцевих та регіональних влад, щоб вирішувати питання виживання громад під час війни та запроваджувати заходи з європейської інтеграції, розповідає народний депутат України ІХ скликання Віталій Безгін у статті «Антикризовий майданчик децентралізації: що може вирішити конгрес місцевих і регіональних влад».

Комісіям доручили відразу два паралельні завдання:

  • збирати інформацію про поточні ключові проблеми у представників місцевих рад і місцевих державних адміністрацій;
  • систематизувати її та запропонувати шляхи вирішення;
  • напрацювати стратегічні пропозиції щодо продовження реформи децентралізації у відповідних напрямах і сферах життєдіяльності країни.

Для балансу думок було обрано голову й трьох координаторів кожної з комісій. Ці четверо мали представляти різні органи влади, але з обов’язковим розподілом:

  • представник Верховної Ради;
  • уряду;
  • регіональної влади;
  • місцевої влади.

Це дало змогу розглядати кожну проблему під різним кутом, але водночас віднаходити збалансовані рішення. Діапазон діяльності виявився досить широким. Адже паралельно необхідні й стратегічні продукти, й вирішення дуже різних питань:

  • проблема автопарку в громадах, які віддали свої автобуси на фронт, але не можуть використовувати завезені безкоштовно від міжнародних побратимів, бо це забороняє чинне законодавство;
  • потреба скоротити терміни спецперевірок на посади в обласні та районні військові адміністрації, які наразі тривають від двох до чотирьох місяців через велику міграцію кадрів та низьку пропускну спроможність із боку НАЗК, що безпосередньо впливає на кадровий потенціал державної вертикалі.

Але ключовим є те, що без прямого діалогу з громадами та регіонами чимало цих питань могли б і далі залишатися поза увагою або вирішуватися тільки там, де умовні голови громад готові власними ногами оббігти всі кабінети столичних чиновників.

Нагадаємо, з 15 серпня 2023-го до 19 березня 2024-го громадська організація "Інститут громадянського суспільства" реалізовувала проєкт "Підтримка формування ефективної регіональної політики в контексті євроінтеграції та воєнних викликів". Але тепер ГО не зможе продовжувати заплановані раніше цим проєктом роботи через незалежні від нього обставини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі