Як НАТО реагуватиме на вторгнення Росії в Україну: посол Чехії назвав два варіанти

Поділитися
Як НАТО реагуватиме на вторгнення Росії в Україну: посол Чехії назвав два варіанти © Офіційний сайт НАТО
Найімовірніше, що Альянс уникне радикальних дій. 

На випадок, якщо Росія все ж наважиться на вторгнення в Україну, НАТО розглядає два варіанти дій. Перший - серйозні економічні санкції, а другий - діалог, про що розповів посол Чеської Республіки в Альянсі Якуб Ландовський в ефірі телеканалу ČT24. 

Він зазначив, що НАТО, швидше за все, уникне будь-яких радикальних дій. 

"Вся західна спільнота, а не тільки НАТО, зреагує в той момент щонайменше на рівні санкцій. На все інше доведеться почекати", - відповів Ландовський на питання про те, що буде, якщо війська Росії все ж перетнуть кордон України.

А от на питання про можливу військову допомогу Києву він відповідати не став. 

"Військова частина Альянсу свідомо не повідомляє про свої дії в прямій формі, адже має бути певна форма креативної невизначеності стосовно того, що саме станеться", - додав посол Чехії в НАТО. 

Він зауважив, що Альянс намагається недопустити російського вторгнення в Україну. Ландовський вважає, що своїми діями Москва хоче показати Заходу, що для неї територія України - життєво важлива, й РФ прагне, аби там переважали саме її інтереси. 

"Це, можливо, є зрозумілим з якоїсь геополітичної точки зору, але неприйнятно з іншої… І жодна країна НАТО, зокрема Чеська Республіка, не може дозволити комусь диктувати іншій державі, що вона може, а що не може собі дозволити, з ким не повинна вступати у партнерство, членства в яких організаціях вона має прагнути", - підсумував дипломат. 

Нагадаємо, видання The Washington Post пише, що Владімір Путін планує наступ на Україну на кількох фронтах вже на початку наступного року за участі до 175 тисяч військовослужбовців. Ця інформація підтверджується документом розвідки США.

Тим часом американський президент Джо Байден заявляє, що готує комплексні ініціативи, щоб завадити російському вторгненню в Україну. Він додав, що не приймає жодних "червоних ліній" Москви, оскільки наростають побоювання, що конфлікт, що тліє, може перерости у війну.

Сергій Корсунський намагався з'ясувати справжні мотиви Кремля у статті "Натяки Путіна: навіщо Росія стягнула війська, і що робити Україні".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі