«Як над Мілошевичем»: Кулеба не виключає суд над Путіним в Гаазі

Поділитися
«Як над Мілошевичем»: Кулеба не виключає суд над Путіним в Гаазі
Все залежить від того, наскільки далеко суд в Гаазі зайде в розслідуванні ланцюга злочинних наказів.

Президент Росії Володимир Путін може стати фігурантом розслідування військових злочинів в окупованих Криму та Донбасі. Це станеться за певних умов і залежить від того, наскільки далеко зайде міжнародне слідство.

Про це в інтерв'ю "Радіо НВ" заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Дипломат відзначає, що варіант того, що на лаву підсудних потрапить міністр оборони Росії Сергій Шойгу або Путін, залежить від того, наскільки далеко суд в Гаазі зайде в розслідуванні ланцюга злочинних наказів.

"Ми бачили, що в міжнародні кримінальні суди раніше потрапляли навіть глави держав, як Слободан Мілошевич з Сербії, але зараз згадувати про це рано. Ми знаходимося в середовищі чітких юридичних дій... Тому вони зайдуть так далеко, наскільки фактів і жорстких юридичних доказів вони зможуть зібрати", - додав Кулеба.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд в Гаазі оприлюднив новий звіт про ситуацію в Україні після проведення попереднього аналізу.

З опублікованого 14 грудня нзвіту випливає, що канцелярія прокурора МКС завершила попередній аналіз подій під час Майдану, захоплення і окупації Криму і війни в Донбасі.

Зокрема, встановлено, що в Криму до і під час окупації Росією були здійснені такі злочини, як депортації, вбивства, тортури, викрадення, примус до служби в армії країни-окупанта і інші.

У Донбасі зафіксовані умисні вбивства, нанесення ударів по цивільних об'єктах, зґвалтування та інші форми сексуального насильства.

Відзначимо, рік тому офіс прокурора   Міжнародного кримінального суду опублікував Звіт про діяльність за попереднім розслідуванням за 2019 рік, в якому, зокрема, згадувалася російська агресія проти України.

Так, анексія українського Криму чітко кваліфікована як міжнародний збройний конфлікт.

Що стосується війни в Донбасі, то тут Офіс прокурора МКС залишається на позиції паралельної кваліфікації - гібридна агресія кваліфікована і як міжнародний збройний конфлікт, і одночасно як неміжнародний збройний конфлікт.

Як буде застосовуватися принцип невідворотності покарання до російських найманців та інших військових? Чи будуть покарані українські громадяни, які отримали російський паспорт на окупованих територіях? Де можуть судити вище керівництво Росії за військові злочини і злочини проти людяності? Про це читайте в другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної з заступником генерального прокурора України Гюндуз Мамедовим . Першу частину інтерв'ю ви можете прочитати тут .

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі