Як на Банковій і за її межами відреагували на запис розмови Медведчука і Суркова

Поділитися
Як на Банковій і за її межами відреагували на запис розмови Медведчука і Суркова © Радио Свобода
В Офісі президента хочуть ініціювати створення парламентської слідчої групи.

Оприлюднені записи телефонної розмови людей, з голосами, схожими  на чинного голову політради ОПЗЖ  Віктора Медведчука і колишнього заступника голови АП Росії Владіслава Суркова свідчать про причетність п’ятого президента України Петра Порошенко до повернення Медведчука в українську політику, вважає ексміністр оборони України Анатолій Гриценко.

На плівках імовірні кум президента РФ Владіміра Путіна та його помічник обговорюють постачання з України електроенергії до окупованого Криму – за дорученням президента Порошенка.

Потім «Медведчук» сповіщає «Суркова», що Порошенко, особисто, таки умовив його стати головним від України по обміну полонених; просить у Суркова підтримки, а той обіцяє вплинути на «наших подопечных», визнаючи тим самим, що це Кремль контролює і направляє ватажків ОРДЛО.

«З Медведчуком і Сурковим усе ясно давно – то вороги України. А от Порошенко?», - запитується Гриценко.

Адже співрозмовники обговорюють не лише постачання електроенергії, якої так потребують окупанти українського півострова, але й домовляються робити це через узгоджену фірму й за заниженою ціною, про що також домовлено.

«А ще пригадуєте, скільки разів Порошенко публічно відхрещувався, що це не він зробив Медведчука ключовим переговорником, що це не він його запропонував, навіть на Меркель стрілки переводив, нібито вона Медведчука хотіла в ТКГ бачити?», - нагадує він.

Однак запис розмови свідчить: Порошенко був з Медведчуком у постійному контакті й через нього він вирішував різні питання, як ті, що цікавили Путіна, так і щодо власного бізнесу в Росії і окупованому Криму , вважає колишній міністр.

Гриценко припускає, що будуть й інші розмови, не менш цікаві: «Приховане від людей тоді – повилазить зараз, коли вже не Порошенко контролює силовиків з їхніми архівами прослушок».

Оприлюднено телефонну розмову Медведчука із Сурковим 2014го року. Кум Путіна з помічником Путіна мило обговорюють...

Опубликовано Анатолій Гриценко Четверг, 25 февраля 2021 г.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що записи повинні отримати належний юридичний супровід.

«Розмова між Медведчуком і Сурковим, запис якої опубліковано сьогодні, чітко показує, що Медведчук завжди був і є залежним особою від РФ, як держави-агресора. І вся поведінка Медведчука, зокрема публічна, продиктована лише інтересами іншої країни», - заявив він у коментарі «Гордону».

Подоляк звертає увагу на те, що у розпал війни з Росією формально український політик фактично звітує перед Сурковим – на той час дуже впливовим «розпорядником» окупаційних проєктів РФ на території України, про схеми з електрикою і вугіллям.

«Куди цікавіше і красномовніше той факт, що він відпрацьовував «бізнес» за повною згодою і в координації з тодішнім президентом Порошенком. Це ключ до розуміння всього того, що і тоді, і зараз відбувається з країною», - додав він.

Радник голови ОП згадав і обговорення щодо звільнення утримуваних осіб і ту зверхню манеру, в якій співрозмовники обговорюють, чи дозволить участь Медведчука у процесі зробити його ключовою фігурою тіньової української політики.

На його думку, ця та інші розмови, записи яких поки що не оприлюднені, має стати предметом для всебічного розслідування, зокрема на рівні Тимчасової слідчої групи у парламенті.

«Медведчук наговорив багато і корисно для наших правоохоронців. Порошенко явно схожий на повноцінного свідка у даній справі. А їх статуси депутатів не повинні бути перешкодою для розслідування», - додає Подоляк.

Він звинуватив Медведчука і Порошенка у перенесенні бізнесово-олігархічних практик на війну. На думку Подоляка, торгівля енергоресурсами зміцнила окупаційні позиції країни-агресора в наших регіонах і політичної групи Медведчука – на теренах вітчизняної політики.

«Порошенко як мінімум зобов'язаний не в своєму традиційно пафосному стилі пояснити настільки щільні комерційні контакти з паном Медведчуком», - підсумував Михайло Подоляк.

Нагадаємо, 19 лютого Рада нацбезпеки і оборони на позачерговому засіданні погодила санкції стосовно 19 компаній і 8 фізичних осіб, зокрема народних депутатів Віктора Медведчука, Тараса Козака та їхніх дружин. 20 лютого президент Зеленський ввів рішення у дію.

Секретар РНБО Олексій Данилов пояснив, що санкції проти народних депутатів від ОПЗЖ Віктора Медведчука і Тараса Козака, а також їхніх дружин Оксани Марченко і Наталії Лавренюк, ґрунтуються на інформації Служби безпеки України про їхню причетність до фінансування тероризму.

Підконтрольні родинам підприємства продавали у Росії незаконно видобуте в Донбасі українське вугілля та постачали пальне бойовикам терористичних угруповань «Л-ДНР».

Раніше під санкціями опинились телеканали «112 Україна», Zik і NewsOne, котрі поширювали в Україні російську пропаганду. Номінальним власником каналів був Козак, фактичним – Медведчук. Сам Медведчук вважає санкції «незаконними», на його думку, вводити обмеження має суд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі