Історія зі Штайнмаєром та Шольцем не вплине на рішення Німеччини щодо надання Україні статусу кандидата в ЄС – Стефанішина

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Історія зі Штайнмаєром та Шольцем не вплине на рішення Німеччини щодо надання Україні статусу кандидата в ЄС – Стефанішина © Офіс президента
Німеччина за одинадцять тижнів війни пройшла величезний шлях трансформації.

Нещодавно канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що всі країни Західних Балкан мають стати членами ЄС. При цьому він не згадав про Україну. "Ми вже маємо гарну традицію взаємодії з Німеччиною. І розуміємо, що будь-яка пропозиція спочатку викликає певну негативну реакцію в Берліні, а далі починаються перемовини", - відповіла в інтерв'ю ZN.UA віцепрем'єрка з євроінтеграції Ольга Стефанішина на питання, чи погодиться Німеччина на надання Україні статусу кандидата?

Вона не вважає, що історія з президентом Штайнмаєром та канцлером Шольцем вплине на рішення Німеччини щодо надання Україні статусу кандидата.

“Адже Німеччина за ці одинадцять тижнів війни пройшла великий шлях трансформації. А ми маємо відходити від того постійного комплексу меншовартості та побоювань, що на нас хтось образиться або не захоче з нами говорити: нині ми є повноцінним гравцем у великій європейській і світовій політиці. На жаль, у нас сьогодні повномасштабна війна з РФ. Але ця війна створила певну ясність — як щодо прагнень України, так і щодо її ролі”, - зазначила Стефанішина.

Вона каже, що український уряд упевнений, що зараз для Німеччини настає період певних можливостей, коли вона може позбутися тягаря свого минулого, комплексу вини виключно перед російським народом за Другу світову війну.

“Зауважу, що не перед народами СРСР, а чомусь саме перед російським народом. Зараз представники Старої Європи можуть закласти підвалини для побудови Нової Європи, нової економічної та безпекової архітектури. Ми хочемо підтримати цю можливість для Німеччини, ми готові цьому сприяти. І якщо іноді це призводить до непорозумінь і контраверсійних ситуацій, то це частина політики, частина процесу”, - наголосила вона.

Нагадаємо, раніше федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц заявляв, що не планує візит до України найближчим часом і вважає неправильною відмову Києва прийняти президента країни Франка-Вальтера Штайнмаєра. Про це він заявив в інтерв'ю громадському телемовнику ZDF.

Коментуючи можливий візит до України, він згадав про відмову адміністрації президента України Володимира Зеленського ухвалити федерального президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра і зазначив, що це «заважає справі».

Проте після примирливої телефонної розмови Зеленського зі Штайнмаєром Київ відвідала голова Бундестагу Бербель Бас 8 травня, вона вшанувала пам'ять усіх жертв Другої світової війни та тиранії націонал-соціалістів та провела політичні переговори.

Детальніше читайте в інтерв'ю Володимира Кравченка з віцепрем’єркою Ольгою Стефанішиною про шанси України отримати статус кандидата в ЄС у червні та допомогу Євросоюзу у відбудові країни «Рішення про надання Україні статусу кандидата — найкраща інвестиція ЄС в стабільність регіону».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі