Складні питання в історії польсько-українських відносин треба вирішувати так, як колись ця проблема була вирішена з Німеччиною, заявив президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю TVP Info.
«Волинський злочин, вбивства поляків і вся справа, пов'язана з Другою світовою війною та подіями після Другої світової війни. Шкода, яку завдали нам українці, була величезною, її важко описати. Але українці також мають різні претензії до нас, тому це взаємна проблема. Ми повинні її вирішити. Так, як колись ця проблема була вирішена з Німеччиною: дружба і співпраця відновилися, незважаючи на те, що історія запам'ятовується і трактується як своєрідне нагадування, щоб це більше ніколи не повторилося. Так само ми будемо прагнути до цього з Україною», — сказав Дуда.
Президент Польщі підкреслив, що треба вирішити ці проблеми і залишити їх в минулому, щоб вони не заважали жити нашим дітям та онукам.
.@AndrzejDuda w #GośćWiadomości: Prezydent Zełenski mówił, że chcieliby z nami zacieśnić relacje. Rozmawiał ze mną też pan premier, który powiedział, że wybiera się do Polski i będzie miał spotkanie z premierem Morawieckim i że bardzo mu zależy, żeby pogłębić relacje #wieszwięcej pic.twitter.com/rBhTd2UyDC
— tvp.info ?? (@tvp_info) August 24, 2021
У 2016 році Сейм Польщі визнав Волинську трагедію 1943 року геноцидом і ухвалив постанову, згідно з якою 11 липня відзначається як «День пам'яті поляків — жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА». У документі зазначається, що «організований та масовий характер вбивств поляків, здійснених українськими націоналістами на Волині та сході Польщі, мав ознаки етнічної чистки та геноциду».
У 2017 році в Польщі вперше на державному рівні вшанували пам'ять жертв Волинської трагедії. Тоді Дуда сказав, що «правда про Волинь» має не зруйнувати, а зміцнити польсько-українські відносини. До речі, чинний президент Польщі взяв участь у першому саміті «Кримської платформи», метою якої є посилення міжнародного впливу на прискорення деокупації Криму.