Історичні умови зовсім не вказують на необхідність термінової зміни державного устрою, тим більше у бік парламентської форми правління. Адже в умовах агресії, збройного конфлікту, соціально-економічної та політичної кризи в суспільстві є запит на сильну, ефективну, стабільну владу.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Марина Ставнійчук, голова правління Громадського об'єднання "За демократію через право", член Венеціанської комісії від України (2009-2013). На її думку, перехідні періоди, пов'язані зі зміною системи і традиційним перерозподілом владних важелів, у таких умовах небезпечні та шкідливі.
"Проблемою є неможливість забезпечити політичне верховенство парламенту (що є головною умовою функціонування саме парламентської моделі) - як за наявності кризи парламентаризму в цілому, так і через відсутність сталого виборчого законодавства, відповідного саме таким потребам", - підкреслює експерт.
Детальніше про складнощі вибору моделі правління в Україні читайте у матеріалі Марини Ставнійчук "Хто керує" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".