Про це пише американське видання New York Times, пригадуючи, як вчора колишній голова Одеської облради завдяки натовпу прихильників прорвався в Україну з території Польщі через українських прикордонників в Шегинях.
"Його повернення в Україну може гостро підняти політичну температуру в той час, коли президент Петро Порошенко намагається водночас боротися проти російських сил на сході країни і критики політичних опонентів, які звинувачують його у тому, що він отримує вигоду від корупції, як і його попередник Віктор Янукович", - йдеться в статті.
Видання зауважує, що в Україні, як в і в Грузії, Саакашвілі став дуже неоднозначною фігурою. Прихильники його вважають "чистим урядовцем", а опоненти - шоуменом, схильним влаштовувати яскраві політичні трюки.
В цей же час видання Washington Post пише, що Михеіл Саакашвілі підставив себе під серйозний ризик, коли повернувся в Україну.
"Грузія, де його звинувачують у зловживанні владою і незаконному привласненні майна, надіслала Україні запит на його екстрадицію. Хоча поки не відомо, чи Україна виконає його", - йдеться в статті.
При цьому, Washington Post нагадує про заяву генпрокурора Юрія Луценка про те, що організатори незаконного перетину українського кордону Саакашвілі зіштовхнуться з кримінальними провадженнями.
У свою чергу, польське видання Gazeta Wyborcza детально описала "драматичні" події неділі на українсько-польському кордоні.
"Автобусом, потягом і потім знову автобусом - так Михеіл Саакашвілі, якого позбавили українського громадянства, намагався в'їхати на територію України. Це перші ознаки, які вказують на жорстокість майбутньої президентської компанії 2019 року", - пише видання.
Британське видання Financial Times теж детально описує події на українсько-польському кордоні, а також історію зв'язків між Петром Порошенком і Михеілом Саакашвілі.
"Його відносини з Порошенком почали розвалюватися фактично після того, як грузини не змогли зберегти позиції в українському уряді під час кадрової перестановки на початку 2015 року. Попри перехід в опозицію, Саакашвілі не зміг здобути сильну підтримку виборців навіть попри те, що Порошенко почав втрачати цифри в опитуваннях", - йдеться в статті.
Невизначеність нависла над майбутнім Саакашвілі після його повернення. Радник одного з високопоставлених чиновників служб безпеки України сказав Financial Times, що екс-президента Грузії "притягнуть до відповідальності".
Нагадаємо, 26 липня в Державній міграційній службі України повідомили про те, що президент України Петро Порошенко підписав указ про позбавлення Міхеїла Саакашвілі громадянства. Приводом для рішення став той факт, що екс-президент Грузії не згадав в анкеті про те, що перебуває в розшуку на батьківщині.
Перебуваючи у США, Саакашвілі повідомив про наміри боротися за громадянство і повернутися в Україну на законних підставах. У суботу, 9 вересня, політик разом із сином виїхав з Польщі в Україну.
Відправлення з Польщі поїзда "Интресіті", в якому знаходився Саакашвілі, було заблоковано. Політик прийняв рішення пересісти на автобус і перетнути кордон у пункті пропуску "Шегині".
Близько 20:00 група підтримки Саакашвілі прорвала кордон прикордонників і провела його через кордон.