"Інавгурація" Лукашенка: МЗС України збереться на додаткову нараду для визначення позиції України щодо влади в Білорусі

Поділитися
© Прес-служба Кабміну України
Церемонія "інавгурації" пройшла в таємниці від всіх іноземних послів.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про проведення в МЗС додаткової наради і консультації для визначення позиції України щодо "інавгураці"ї і політичного статусу Олександра Лукашенка. Про це він повідомив на спільному пресбрифінгу з міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто.

За словами Кулеби, жоден іноземний посол не був запрошений на "інавгурацію" Лукашенка.

"Як ви правильно зазначили, "інавгурація" була таємна. Щоб ви розуміли, жоден іноземний посол не був запрошений на цю "інавгурацію", навіть посол РФ, союзної держави, яка повністю підтримує Лукашенка. Ви знаєте, що позиція України дуже чітка: вибори в Білорусі не були вільними, чесними і прозорими. Щодо оцінки "інавгурації" і політичного статусу президента Лукашенка ми зараз будемо терміново проводити додаткові наради і консультації, для того, щоб визначити нашу позицію ", - сказав Кулеба.

У середу, 23 вересня, всупереч протестам і фальсифікацій, білоруський диктатор Олександр Лукашенко на церемонії "інавгурації" прийняв присягу "президента" Білорусі, яким він сам себе проголосив за допомогою підконтрольної Центральної виборчої комісії.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь в них вже в шостий раз. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

У результаті Міністерство закордонних справ Латвії включило до списку санкцій і оголосило персонами нон ґрата 30 громадян Білорусі, серед яких Олександр Лукашенко. Естонія і Литва також заборонили в'їзд Лукашенку і ще 29 чиновникам.

Сам же Лукашенко заявив про те, що не віддасть владу, тому що "влада не для того дається, щоб її взяв, кинув і віддав".

Росія на прохання Лукашенка створила резерв співробітників правоохоронних органів, але Путін обіцяв не задіювати російських силовиків, поки «ситуація не вийде з-під контролю».

Про те, чи відправить Путін російські війська в Білорусь для збереження Лукашенка при владі, Володимир Кравченко пише в статті «Дзвінок «другові».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі