ГУР просило відправити Семенченка на фронт, суд вирішив інакше

Поділитися
ГУР просило відправити Семенченка на фронт, суд вирішив інакше © Ґрати
З 2021 року депутат перебуває в СІЗО.

Київський апеляційний суд змінив запобіжний захід для ексдепутата Семена Семенченка, якого підозрюють у створенні приватної військової кампанії, із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. При  цьому Головне управління розвідки Міністерства оборони просило відпустити командира батальйону "Донбас" на фронт, пише «Українська правда».

Із посиланням на власні джерела видання стверджує, що 13 червня начальник ГУР Кирило Буданов звернувся до Київського апеляційного суду та Шевченківського районного суду Києва з листами, в яких ручався за Семена Семенченка та просив відпустити його воювати проти російських нападників.

У листах стверджувалось, що Семенченко "має високі організаційні якості, успішно діяв як командир підрозділу, керував та безпосередньо організовував оборону населених пунктів та територій", тож "зараз його організаторські здібності принесуть користь країні та обороні".  Також Буданов зазначив, що вина Семенченка не доведена, а сам він звинувачується у злочинах, які не пов'язані з загрозою життю. При цьому в ГУР розцінили користь від Семенченка в ЗСУ як таку, що більша за ризики уникнення ним відповідальності. Зокрема ГУР обіцяло контролювати прибуття Семенченка до військової частини і на фронт.

Однак Київський апеляційний суд ухвалив частково задовольнив апеляційну скаргу захисника Семенченка і звільнити його під цілодобовий домашній арешт до 19 серпня 2022 року.

Нагадаємо, 24 березня 2021 року у Службі безпеки України повідомили про викриття приватної військової компанії, діяльність якої, за даними слідства, була спрямована на підготовку до здійснення тяжких злочинів.

Членами ПВК слідство вважає 150 осіб – співробітників охоронних фірм і членів громадських організацій. Організаторами СБУ називає депутата Верховної Ради восьмого скликання Семена Семенченко і агента НАБУ Євгена Шевченко. За словами Шевченка, він планував створити ПВК для роботи в Сирії і Афганістані за контрактами Державного департаменту США.

Крім того, Семенченку оголосили підозру в організації обстрілу офісу «112 каналу» (ч. 2 ст. 258 ККУ – терористичний акт). У липні 2019 року в будівлю вистрілили з РПГ. Інкриміновані Семенченку статті передбачають суворе покарання і тривале ув’язнення – до 12 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі