Хто займе головні пости в Євросоюзі — коротка характеристика ключових фігур

Поділитися
Хто займе головні пости в Євросоюзі — коротка характеристика ключових фігур Євросоюз подолав свої розбіжності
Лідери 28 країн Євросоюзу узгодили кандидатури на ключові пости.

За підсумками багатогодинних дискусій, які проходили протягом трьох днів, лідери 28 країн Євросоюзу погодили кандидатури на ключові пости в найбільшому економічному і політичному союзі планети з населенням півмільярда людей.

Дотримано навіть гендерну рівність: два з чотирьох ключових постів вперше займуть жінки, повідомляє Кореспондент.

Європарламент – не законотворець, але без його схвалення не приймаються закони, в які він, до речі, може вносити правки.

Основна гілка законодавчої влади – Європейська рада, яка складається з глав усіх 28 країн ЄС і визначає політику союзу.

На цих виборах центристи втратили переконливу більшість, і баланс влади змістився від консерваторів до лібералів.

Вибори кандидатів на ключові посади в керівництві Європарламенту оголили відразу кілька розколів в ЄС і поставили під питання єдність і працездатність блоку, який переживає складні часи через Brexit, піднесення націоналізму і слабке економічне зростання.

За аналогією з національними лідерами у кожної партії був свій кандидат на посаду голови Єврокомісії, і передбачалося, що його займе лідер політичної сили, яка переможе. Посаду готували німцеві Манфредові Веберу.

Але в законах ЄС немає чіткого формулювання того, як проходять вибори, кандидат на пост голови Єврокомісії повинен вибиратися, "беручи до уваги вибори в Європарламент і провівши необхідні консультації".

Вже на першому саміті ЄС після європейських виборів стало ясно, що консенсусу немає. Тоді стали обговорюватися інші претенденти.

За ключовий пост - голови Єврокомісії, який займав Жан-Клод Юнкер - сперечалися Німеччина і Франція, але досягнутому компромісу між ними завадили країни Вишеградської четвірки за підтримки Італії, яка давно посварилася з Брюсселем через мігрантів.

Польщу, Угорщину, Чехію і Словаччину не влаштував запропонований заступник Юнкера, екс-міністр закордонних справ Нідерландів Франс Тіммерманс.

Однак голови євроінституцій обрані.

Восени Єврокомісію очолить 60-річна Урсула фон дер Ляйєн, давня соратниця канцлера Ангели Меркель і перша жінка на посаді міністра оборони Німеччини. При цьому Меркель - єдина з 28 членів ЄС, яка не голосувала за фон дер Ляйєн. В її партії більшість не підтримала цю кандидатуру.

Як пише Politico, Урсулу фон дер Ляйєн називають вундерфрау. Вона уродженка Брюсселя, шкільна королева краси, поліглот і мати сімох дітей. Отримала медичну освіту, написала дисертацію, прожила кілька років в США, а потім штурмом взяла висоти німецької політики.

Видання зазначає, що фон дер Ляйєн з незмінною посмішкою на камеру ідеально підходить для цієї посади. У неї є необхідний досвід, політичний родовід та особисті якості, які дозволяють виконувати цю найважчу в ЄС роботу.

Вона була одним з найпопулярніших німецьких політиків і улюбленицею ток-шоу, але на посаді міністра оборони Німеччини вона зазнала багато невдач, чим знизила свій рейтинг. Очікується, що тепер її місце в кабінеті Меркель займе Аннегрет Крамп-Карренбауер.

Урсулу фон дер Ляйєн називають проамериканським політиком. Вона проти поставок летальної зброї Україні, але закликає Захід вести себе більш жорстко з Росією для врегулювання ситуації на Донбасі.

Інший важливий пост - голови Європейського центрального банку - відійде другій найбільшій країні блоку - Франції. Його займе 63-річна глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, яка добре відома в Україні.

Поляка Дональда Туска на чолі Європейської ради змінить 43-річний бельгійський прем'єр Шарль Мішель. Напередодні він пообіцяв працювати над будівництвом "єдиної Європи, яка поважає національне розмаїття".

А за зовнішню політику Євросоюзу замість італійки Федерики Могерини буде відповідати 72-річний міністр закордонних справ Іспанії, соціаліст Жозеп Боррель, який називає Росію "старим ворогом".

Ще в 2006 році Боррель посперечався з російським президентом Володимиром Путіним про Україну на офіційній зустрічі. Іспанський політик звинуватив Москву у початку енергетичної кризи в Україні.

"Ми повинні подякувати Путіну за те, що взимку він перекрив Україні газовий вентиль, адже саме тому ми ведемо тут дискусії про загальну енергетичну політику", - заявив тоді політик, який обіймав посаду голови Європарламенту.

Найспокійнішу посаду - голови Європарламенту - займе італійський політик Давид Сассолі. Він стане наступником італійця Антоніо Тайані.

Кандидатуру 63-річного соціал-демократа, колишнього тележурналіста Сассолі підтримали, зокрема, члени консервативної Європейської народної партії, яка за підсумками виборів в Європарламент в кінці травня отримала найбільше мандатів.

Як повідомлялося, 3 липня місія ПАРЄ оголосила про дострокове припинення візиту в Україну в зв'язку з тим, що Верховна Рада відкликала запрошення для спостерігачів від організації на майбутніх парламентських виборах.

Рішення Верховної Ради стало відповіддю на дії Асамблеї.

У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації у повному обсязі.

При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації. Не деокупувала українські Крим і Донбас, не звільнила українських політв'язнів і військовополонених моряків.

Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ, а делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.

Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина, Грузія та Швеція планують підготувати спільну резолюцію в ПАРЄ проти повернення делегації Росії.

Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі