Гройсман про підозру Порошенку: «Влада має діяти за законом, а не одразу виносити вирок»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Гройсман про підозру Порошенку: «Влада має діяти за законом, а не одразу виносити вирок» © Владислав Мусиенко
Хоча президент Зеленський вже визначився з «фішечкою» свого новорічного привітання, експрем'єр не збирається «кидати каміння у того, хто падає».

Напередодні Державне бюро розслідувань повідомило про підозру у державній зраді п'ятому президенту України та чинному народному депутату Петру Порошенку. Підписав підозру заступник генпрокурора Олексій Симоненко.

Офіційно йдеться про співпрацю з кумом Путіна Віктором Медведчуком та закупівлю вугілля в ОРДЛО, неофіційно – рішення давати чи не давати хід справі ухвалювали на Банковій, повідомляють наші джерела в Офісі генпрокурора.

Підозра в держзраді – заслужена історія чи політика? Із таким питанням ZN.UA звернулося до колишнього прем'єр-міністра України, лідера «Української стратегії» Володимира Гройсмана під час його інтерв'ю виданню.

«Влада має діяти прозоро і за законом, а не одразу виносити вирок. Я не збираюся кидати каміння у того, хто падає. Сильна демократія може вижити лише за належного функціонування верховенства права. Все має вирішуватися згідно із законом», - відповів він.

Справа про закупівлю вугілля на окупованій території – не єдина відкрита проти Порошенка за каденції президента Володимира Зеленського. Ще одна, щодо можливої держзради Порошенка під час підписання Мінських угод, була відкрита 2019-го.

Виконання політичної частини угод (перехід кордону під контроль України стоїть 9 пунктом із 14, після амністії й ухвалення закону про спеціальний статус Донбасу) загрожує існуванню України як незалежної держави.

«На той момент я був спікером парламенту, і зі мною ці рішення президент не обговорював. У цій частині він вів абсолютно автономну політику», - говорить Гройсман, відповідаючи на запитання про те, чи був він поруч із Порошенком, коли той підписав мертвонароджений «Мінськ».

Політик припускає, що крім критичної ситуації на фронті – а тоді українська армія зазнавала величезних втрат – могли бути й інші обставини, які змусили президента ухвалити саме таке рішення. Що це за обставини, наш співрозмовник не уточнив, запропонувавши запитати в самого Порошенка.

У розмові із редакторкою відділу політики ZN.UA Інною Ведерніковою Гройсман також згадав про «урок безпеки». Йдеться про затримання його перекладача Станіслава Єжова. Перекладач, який був присутній на всіх міжнародних переговорах, був заарештований за співпрацю з ФСБ і згодом обміняний.

За словами Гройсмана, Єжов довго залишався в розробці спецслужб, схваленій ним після надання спецслужбами фактів співпраці перекладача з представниками держави-агресора.

«Якогось моменту мені зателефонували і попередили, що матеріалів достатньо для затримання. "Ну, нехай іде додому і затримуйте". "Ні, ми хочемо на роботі, щоб не втік, а то, схоже, він отримав попереджувальний сигнал". Як наслідок, офіцери СБУ приїжджають до Кабміну, заходять через службовий вхід, цілий день тривають якісь слідчі дії і процедури… Якоїсь миті Єжова під білі ручки виводять просто через центральний вхід Кабміну», - згадує експрем'єр.

Водночас його там уже чекає знімальна група телеканалу, який належить Порошенку. Інформація потрапила до ЗМІ. «Я, звичайно, одразу зателефонував п'ятому президенту та подякував за наданий урок. Єжова, до речі, до мене приставили люди з МЗС, де він тривалий час успішно служив», - додає Гройсман.

Ситуацію з безпекою всередині сьогоднішньої влади політик називає «хаосом». Особистий секретар Зеленського Марія Левченко сидить в одному кабінеті з главою держави, присутня на всіх стратегічно важливих переговорах та зустрічах без доступу до держтаємниці. Її чоловік Олександр Гогілашвілі – громадянин Росії. У них у будинку тимчасово мешкає нинішній очільник ГУР Міноборони Кирило Буданов.

«Щодо ситуації з безпекою всередині сьогоднішньої влади, то я не розумію, що там відбувається. На тлі всього, що відбувається в держуправлінні та економіці, ця сфера виглядає зовсім сюрреалістично. Це – хаос», – підсумовує він.

Як бути з газовою кризою та олігархами? Звідки брати гроші наступної зими і чи переживемо ми цю? Чому Порошенко не підтримував децентралізацію та навіщо «слуги народу» хочуть знищити реформу на фініші? Чи потрібні закон про президента та нова Конституція? Як Гройсман давав раду російським «кротам» у владі  й що думає щодо оголошеної вчора п'ятому президенту підозри у держзраді? Навіщо експрем'єр ходив на день народження до Шустера, де був Ахметов, і чи це впливає на гаманець його партії? Чи склався консенсус еліт проти Зеленського та чи будуть дострокові парламентські вибори? Відповіді на ці та інші питання – в інтерв'ю Інни Ведернікової із Володимиром Гройсманом «Ми лише на старті кризи» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі