У Хорватії зацікавлені і підтримують підписання Угоди про асоціацію між Євросоюзом і Україною, що буде сприяти зміцненню відносин між двома країнами.
Про це у Брюсселі заявив постійний представник Хорватії при ЄС посол Мато Скрабало у коментарі "Укрінформу".
"Як і інші країни ЄС, Хорватія приділяє значну увагу цим Угодам (про асоціацію і ЗВТ - ред.), адже вони сприятимуть зміцненню відносин між нашими двома країнами. Хорватія і Україна вже співпрацюють у багатьох сферах і прагнуть розширити цю співпрацю", - заявив хорватський посол.
Постійний представник Хорватії при ЄС зазначив, що Загреб твердо підтримує європейські прагнення України і високо оцінює європейський напрямок зовнішньої політики Києва.
"У зв'язку з цим, ми вітаємо прогрес України, досягнутий у процесі виконання умов для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, включаючи поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі", - сказав Скрабало.
Посол підкреслив, що Хорватія чекає на позитивний результат Вільнюського саміту.
У той же час, за його словами, для України ще залишаються питання, які має бути вирішено, зокрема в частині проведення конституційної реформи, вдосконалення виборчого законодавства, подолання вибіркового правосуддя.
"Ми визнаємо, що імплементація необхідних реформ є складним процесом і потребує вагомих зусиль усіх залучених сторін. Але ми закликаємо Україну продовжувати цей шлях, докладаючи додаткових зусиль заради виконання критеріїв, щоб зробити фінальний крок до підписання Угоди про асоціацію", - також підкреслив посол.
При цьому дипломат наголосив, що після підписання Угоди про асоціацію має початися важливий період імплементації реформ, впровадження європейських стандартів. "Адже це має принести позитивні результати для українських людей, посилити конкурентну спроможність української економіки, посилити зв'язки між ЄС і Україною", - переконаний постійний представник Хорватії при Євросоюзі.
Як відомо, Угоду про асоціацію Україна-ЄС було парафовано у 2012 році. Підписання документа очікується на саміті Східного партнерства у Вільнюсі у листопаді 2013 року.
Євросоюз зі свого боку неодноразово озвучував кілька умов, при виконанні яких документ може бути підписано. Серед них - реформа правоохоронної системи, вдосконалення виборчого законодавства, усунення вибіркового правосуддя, вирішення питання екс-прем'єра 3. !zn
Читайте також:
Хорватія офіційно стала 28-м членом ЄС
Хорватія пообіцяла видавати візи українським туристам за 5 днів
Президент Естонії закликав не заважати Україні підписати угоду з ЄС
Президенти України, Польщі, Німеччини та Італії обговорили три варіанти вирішення питання Тимошенко