Гончаренка не пустили за кордон на конференцію ПАРЄ. У «Євросолідарності» заявили про тиск

Поділитися
Гончаренка не пустили за кордон на конференцію ПАРЄ. У «Євросолідарності» заявили про тиск © Олексій Гончаренко / Facebook
У партії заявили, що це не вперше.

Верховна Рада не дозволила народному депутату з «Європейської солідарності» Олексію Гончаренку виїхати за кордон для участі у в конференції, організованій Парламентською асамблеєю Ради Європи, про що повідомив сам народний обранець. Водночас у партії вже заявили про тиск з боку влади.

«Нагадую, на цьому тижні я мав взяти участь у декількох заходах, організованих ПАРЄ. Конференції по виборах, засідання комітету та спостерігати за виборами в Туреччині.  Верховна Рада на чолі зі Стефанчуком (спікер парламенту Руслан Стефанчук – ред.) дозвіл на виїзд не дала», - написав Гончаренко в Telegram.

За його словами президент ПАРЄ Тіні Кокс навіть писав листа Верховній Раді, запитуючи, чому Україна порушує свої зобов’язання та перешкоджає діяльності делегата ПАРЄ.

«Для розуміння, щоб президент ПАРЄ написав лист – потрібні дуже вагомі підстави. Також до мене звертаються мої колеги по ПАРЄ. Вони не розуміють, чому мені не дозволяють взяти участь у роботі Парламентської Асамблеї», - додав Гончаренко.

Народний депутат додав, що за кордон для участі в заходах ПАРЄ його не випускають через ситуацію з поверненням 30 тисяч грн військовим, поліцейським та ДСНС. Зокрема, через «постанову, яка блокує роботу Ради».

«ЄС» повʼязує блокування міжнародної діяльності О. Гончаренка виключно з його належністю до фракції меншості і критичну позицію щодо ОП, який перебрав на себе в тому числі ручне управління парламенту. Ще однією причиною подвійних стандартів є те, що «ЄС» критично ставиться до ідеї електронного дистанційного голосування, яке в наших умовах не може відповідати стандартам демократичних виборів. Натомість, влада приховано просуває цю ідею», - заявили в партії «Європейська солідарність». 

Там додали, що керівництво Верховної Ради не вперше блокує міжнародні відрядження і контакти депутатів «Євросолідарності». І робить це, як заявили в політсилі, з подачі офісу президента.

«Ми поінформуємо наших міжнародних партнерів про чергові факти грубого порушення статусу народного депутата. Прикро, що замість посилити суб’єктність, незалежність і авторитет парламенту, його керівництво виконує всі найбезглуздіші забаганки ОП», - додали в ОПУ.

Нагадаємо, у лютому 2023 в Україні змінився порядок нарахування грошового забезпечення військовослужбовцям. Доплати у розмірі 30 тисяч грн позбавили військових, які проходять службу у військових частинах та підрозділах поза межами районів ведення бойових дій (в навчальних центрах, тилових базах тощо), строковиків, курсантів, офіцерів управлінь та штабів.

10 квітня Верховна Рада ухвалила в цілому закон №8312, тим самим повернула 30 тисяч доплати військовим. За поправку до закону проголосували понад 250 депутатів.

Але вже наступного дня, 11 квітня, у Верховну Раду внесли проєкт постанови 8312-П, який тимчасово блокує повернення виплат військовим у тилу в розмірі 30 000 грн. Відповідний документ зареєстрував народний депутат Володимир Цабаль.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі