Голова «Опори» заявила про високий ризик фальсифікацій на наступних виборах

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Голова «Опори» заявила про високий ризик фальсифікацій на наступних виборах
Відсоток підкупу на останніх довиборах в Раду та мера Харкова був невтішним.

Лояльність політичних сил до порушень на місцевих виборах чи довиборах до органів влади і політичні домовленості між владою та опозицією негативно впливають на виборчий процес та зменшують можливість покарання. Це все створює можливості для фальсифікацій на наступних парламентських та президентських виборах, вважає голова правління громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

«Лояльність до порушень і небажання довести кейс до завершення — два ключових тренди 2021 року. І третій тренд — прямі домовленості влади та опозиції. Доходить до того, що політичні групи, маючи на руках докази порушень, не публікують їх і не роблять жодних заяв. Усе це свідчить про те, що всіх влаштовує така ситуація. За мовчанням політичних еліт лежать домовленості про якісь зовсім інші речі», - сказала експертка в інтерв’ю ZN.UA.

Вона навела приклад, що під час проведення позачергових виборів мера Харкова ані «Європейська солідарність», ані ОПЗЖ не опублікували офіційних заяв про порушення, хоча вони були зафіксовані.

В таких умовах домовленостей між політиками у виборців зникає шансу впливати на події, деморалізує інших гравців та виборців, які спостерігають за цим.

«В Харкові ми зафіксували сорок сфальсифікованих протоколів із 220 дільниць, на яких були наші спостерігачі. Це дуже високий показник. Але навіть коли фальсифікації відбуваються в межах десятків бюлетенів, лояльності до цього бути не може.  Однак ні суспільство, ні політики (навіть ті, котрі програли) не готові доводити кожен кейс до завершення», - підкреслила Айвазовська.

Вона додала, що відповідно до соціологічних даних 11,4% громадян підтвердили, що вони брали участь або знають про факти підкупу виборців. При таких показниках і явці 50% можна сфальсифікувати 23% голосів. А що  явка нижча, то вищий вплив цієї мобілізованої корупційним методом групи виборців.

Більше про те, чому в української влади міняється обличчя, а не суть, та чому ми завжди доходимо до кризової точки взаємодії із нею читайте в інтерв’ю Інни Ведернікової із Ольгою Айвазовською для ZN.UA «В Україні не сформувалася незворотність демократичного процесу».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі