Голова Європарламенту підтримує ініціативу України щодо трибуналу для Путіна

Поділитися
Голова Європарламенту підтримує ініціативу України щодо трибуналу для Путіна © trud-ost.ru
Покарання за злочин агресії проти України повинні нести не лише виконавці, а й вище керівництво РФ.

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола та керівник офісу президента України Андрій Єрмак закликали підтримати створення міжнародного трибуналу для політичного керівництва Росії.

«Без справедливості, без покарання для агресора світ не буде вільним. Над ним пануватиме страх. І від цього страху зло ставатиме сильнішим. Отже, світу потрібна справедливість», -  зазначив Єрмак, виступаючи онлайн на виставці Russian War Crimes, що експонується в Брюсселі.

Українські військові від початку повномасштабного російського вторгнення  зафіксували понад 45 тисяч злочинів, пов'язаних з агресією Росії, більш як 31 тисяча з них – воєнні.

Від рук окупантів загинули 380 дітей і ще понад 700 дістали поранення. Російськими обстрілами повністю зруйновано 284 заклади освіти, пошкоджено 2 461 освітній заклад.

А після звільнення кожного нового українського міста чи села світові можуть відкритися нові трагедії.

«Всі воєнні злочини мають конкретних винуватців – тих, хто віддавав і виконував злочинні накази. Та найголовніші винуватці – ті, хто почав цю війну. Факт наймасштабнішої збройної агресії у Європі з 1945 року має отримати справедливу оцінку від світу, як це було під час Нюрнберзького та Токійського трибуналів після завершення Другої світової війни», - додав він.

І відповідальність для РФ має бути подвійною: на рівні держави і на рівні окремого громадянина, вважає керівник ОПУ. Також важливо забезпечити персональну відповідальність керівництва Росії за найтяжчий початковий злочин – злочин агресії.

Зі свого боку Роберта Мецола заявила, що жорстокість війни в Україні переходить усі можливі межі.

«Українці страждають заради свободи усієї Європи. Тому Європа допомагатиме вам до останнього. І ми, як і ви, вимагаємо притягнути до відповідальності Володимира Путіна та Олександра Лукашенка. Бо автократія – це не те, до чого ми у Європі можемо повернутися. Тому ми зробимо все можливе, щоб зупинити це», – заявила Мецола.

Україна ініціювала та майже півроку працює над створенням спеціального міжнародного трибуналу, який судитиме всіх найвищих керівників РФ за військову агресію проти нашої держави. Трибунал може бути створено на підставі міжнародного договору між Україною та іншими державами, угоди з ООН або угоди з ЄС чи Радою Європи.

Доведення факту злочину агресії проти України стане підставою для вироку – тривалого ув’язнення аж до довічного позбавлення волі. Його фактичне виконання відбудеться, щойно хтось із підсудних з'явиться на території країни, що приєдналася до договору про створення трибуналу.

Водночас Україна активно співпрацює з Міжнародним кримінальним судом у Гаазі. На думку Єрмака, створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України доповнить роботу цього суду.

Міжнародний суд ООН, Європейський суд з прав людини, різні арбітражі передбачають відповідальність держави. Україна ж хоче притягнути до відповідальності і найвище керівництво Росії – Путіна, Шойгу, Патрушева, Медведєва, Лаврова, Кирієнка, Вайно, Герасимова, Володіна. Адже зло не абстрактне, воно персоніфіковане. Як і навіщо Київ створює Спеціальний трибунал, читайте у статті Володимира Кравченка «Як покарати Путіна за війну з Україною?».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі