Холодницкого викликали в ГПУ по статті про пропозицію хабара

Поділитися
Холодницкого викликали в ГПУ по статті про пропозицію хабара © Facebook/Назар Холодницький
Керівника САП також звинувачують в примушування свідка давати показання.

Керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницкого викликали на допит в Генеральну прокуратуру за статтею 368 ККУ, яка передбачає одержання або пропонування хабара. Про це Холодницький заявив після виходу з департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України у вівторок.

Відповідаючи на питання про те, яка стаття Кримінального кодексу стала підставою для проведення негласних слідчих дій, Холодницький сказав: "Написано – 368 (прийняття пропозиції або одержання неправомірної вигоди посадовою особою). Тобто, виявляється, що у кого-то десь вимагав якийсь хабар, тільки не розумію, в кого. І мені про це не говорять".

Кажучи суті справи, за якою його викликають на допит, Холодницький сказав, що йому інкримінують дві статті: примушування свідка давати показання та розголошення службової таємниці.

"Цікава" трактування, тільки цікаво, як прокурор, процесуальний керівник може це зробити, коли він є тим, хто створює ці дані, і зберігає", - прокоментував Холодницький.

Зазначимо, що в ГПУ керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький відмовився співпрацювати зі слідством і наполягає на зміні підслідності кримінального провадження.

Раніше, 20 березня, на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького виявили приховані засоби прослуховування. Пізніше ЗМІ повідомили про те, що кабінет антикорупційного прокурора Назара Холодницького прослуховувало НАБУ зі згоди генерального прокурора.

Артем Ситник розповів про зміст записів із кабінету Холодницького. Зокрема він заявив, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень.

Сам керівник САП заявив, що не збирається добровільно йти у відставку і буде захищатися перед Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів. Холодницький заявив про те, що на записах з його кабінету не зафіксовано фактів корупційних злочинів, оскільки таких злочинів він не вчиняв.

Про причини антикорупційного розслідування у САП та його проміжні результати читайте в інтерв'ю Юлії Мостової з директором НАБУ Артемом Ситником у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі