Обвинувальний акт стосовно колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, обвинуваченого в корупції, можуть зачитувати протягом більше 20 місяців, повідомив голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.
"Справу скеровано до суду. Сторона захисту має законне право і заявила відповідне клопотання, щоб їм був озвучений весь обвинувальний акт. Усі 774 сторінки, якщо не помиляюся", - розповів керівник САП в інтерв'ю телеканалу "112. Україна".
З урахуванням того, що судові засідання у справі Насірова проходять раз на місяць, розгляд кримінального провадження по суті може затягнутися на кілька років.
"При таких темпах, якщо слухати справу раз в місяць і зачитувати 30 сторінок в день - мінімум 20 місяців це буде тягнутися. Тобто пройде два роки - отримаємо затягування процесу тільки шляхом зачитування обвинувального акту", - пояснив Холодницький.
Він підкреслив, що захист Насирова скористалася правом, яке гарантовано Кримінально-процесуальним кодексом, і суд прийняв законне рішення.
"І ми повинні виконувати цю норму, оскільки якщо порушимо її, це може стати підставою для скасування вироку", - додав глава САП.
Нагадаємо, що 2 березня минулого року детективи НАБУ вручили голові ДФС Роману Насірову повідомлення про підозру в рамках розслідування "газової справи Онищенка" по епізоду про незаконне надання відстрочки по оплаті ренти компаніями-учасниками корупційної оборудки. Його підозрюють у скоєнні дій, які завдали державі збитків на суму два млрд гривень.
За даними слідства, в 2015 році Насіров прийняв ряд безпідставних і незаконних рішень про відтермінування платежів з рентної плати за користування надрами для задіяних у "газовій схемі" компаній, підконтрольних депутату Олександрові Онищенку, на загальну суму більше 2 мільярдів гривень.
7 березня Солом'янський районний суд Києва обрав голові Державної фіскальної служби Роману Насірову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення 100 млн гривень застави. Апеляційний суд Києва 13 березня залишив без змін рішення суду першої інстанції. Незабаром дружина Насірова внесла за нього заставу, і ввечері 16 березня він вийшов із СІЗО.
У серпні стало відомо, що суд наклав арешт на все майно Насірова, включаючи наявну в держреєстрі нерухомість.
10 листопада обвинувальний акт проти Насірова скерували до суду.