Холодницький не виключив втечу депутатів з країни до голосування за зняття недоторканності

Поділитися
Холодницький не виключив втечу депутатів з країни до голосування за зняття недоторканності Холодницький анонсував подання на ще одного народного депутата © 112 Україна
Подання генпрокурора будуть внесені до сесійної зали наступного тижні.

Заступник генпрокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підозрює, що депутати, яких можуть позбавити недоторканності, мають намір покинути країну, не чекаючи розгляду подання Верховною Радою.

"Я не можу гарантувати, що ці п'ять народних депутатів, подання на яких вже розглянуті, до голосування залишаться або прийдуть в зал і приймуть рішення, яке прийме зал. У мене немає таких гарантій. Але як прокурор я не можу нічого зробити, тому що такий закон", – заявив глава САП у коментарі ТСН, оприлюдненому ввечері в неділю, 9 липня.

Холодницький нагадав, що подання буде внесено до сесійної зали наступного тижня і висловив надію, що Верховна Рада таки дозволить Національному антикорупційному бюро завершити розслідування "бурштинової справи", позбавивши його фігурантів депутатського імунітету.

Крім того, САП має намір ініціювати зняття недоторканності ще одного депутата, імені якого Холодницький називати не став.

"У мене на столі лежить подання на ще одного депутата. І наступного тижня ми внесемо його, принаймні, до регламентного комітету", – уточнив прокурор.

Як повідомлялося, 21 червня спікер Верховної Ради Андрій Парубій направив до регламентного комітету парламенту п'ять подань генерального прокурора щодо притягнення до відповідальності народних депутатів Євгена Дейдея ("Народний фронт"), Олеся Довгого ("Воля народу"), Андрія Лозового ("Радикальна партія"), Борислава Розенблата ("Блок Петра Порошенка") і Максима Полякова ("Народний фронт").

Головний експерт Антикорупційної групи РПР Олександр Леменов скептично розцінює шанси на позбавлення недоторканності всіх депутатів, стосовно яких складено подання.

"Пакетний підхід дає можливість PR-маневру: позитивне голосування Ради навіть по одній кандидатурі (а краще - за 2-3) прогнозовано зменшить масштаби критики, яка звучатиме в зв'язку з незгодою на притягнення до відповідальності інших парламентарів. До того ж такий прийом дозволить з допомогою "злиття" одних фігурантів замаскувати спроби "прикрити" інших", - пише він у своїй статті для DT.UA.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Леменова "Пакетна недоторканність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі