"Сьогодні під час спільного брифінгу генерального прокурора України та директора Національного антикорупційного бюро України товариство поінформовано, що досудове розслідування інциденту 12 серпня між працівниками Генпрокуратури і НАБ України буде доручено Головному слідчому управлінню Служби безпеки України. Уже дав вказівку підготувати всі кримінальні провадження, розпочаті з подій минулої п'ятниці, для направлення їх генеральному прокурору України з метою вирішення питання про доручення проведення досудового слідства іншому органу досудового розслідування", – повідомив Холодницький на своїй сторінці в Facebook увечері в четвер, 18 серпня.
Керівник САП висловив надію, що СБУ проведе досудове слідство по даному інциденту в розумні строки, а всім його учасникам буде дана належна правова оцінка.
Холодницький додав, що до складу групи прокурорів-процесуальних керівників майбутнього розслідування включать працівника САП для забезпечення неупередженості роботи.
"Всі попередні події, в тому числі 5 і 12 серпня, є прикрим непорозумінням, тому сподіваюся на конструктивну спільну роботу між ГПУ, НАБУ та іншими правоохоронними органами, а зазначену ситуацію вважаю вичерпаною", – підкреслив Холодницький, висловивши сподівання, що співробітники правоохоронних органів зроблять для себе необхідні висновки на майбутнє.
Нагадаємо, 17 серпня, генеральний прокурор Юрій Луценко зустрівся з директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником, щоб обговорити конфлікт між співробітниками ГПУ і НАБУ.
На наступний день на спільній прес-конференції керівники НАБУ і ГПУ повідомили, що розслідування інциденту доручено СБУ.
12 серпня начальник департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Володимир Гуцуляк заявив, що спецназом НАБУ були побиті три співробітники прокуратури. Директор НАБУ Артем Ситник заявив про затримання ГПУ двох технічних працівників НАБУ, які проводили негласні слідчі дії.
Через декілька днів Ситник повідомив, що співробітників НАБУ тримали в кабінетах та у підвалі Генпрокуратури."(Тримали – ред.) в підвалі та кабінетах. Це були працівники Депаратаменту Суса. Застосовували фізичні і моральні дії. Їх цікавило, що вони (співробітники НАБУ – ред.) збирали", - зауважив Ситник. Він також підкреслив, що ніякої війни між ГПУ і НАБУ немає, як і між керівництвом цих двох органів.