Глобальний Південь не сприймає колоніальної історії України – історик

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Тімоті Снайдер зазначає, що політичне навантаження на країни Глобального Півдня є значно більшим і значно глибшим, аніж здається на перший погляд.

Країни Глобального Півдня не сприймають концепції про Україну як жертву колоніалізму, оскільки вона для них є частиною Європи, яка була колонізатором, зазначив в інтерв’ю для ZN.UA «Українці відкинули радянський героїзм і необхідність страждати» лідер проєкту «Українська історія: глобальна ініціатива» професор Єльського університету Тімоті Снайдер.

Під час розмови з істориком Катерина Щоткіна запитала про залучення до команди проєкту фахівців із країн Глобального Півдня та їхнє бачення роботи. Снайдер відповів, що такі люди, безумовно, є, водночас співпраця із ними виявилась непростим моментом.

«Не наважуся сказати, що все це легко. Це далеко не завжди так. Гадаю, що зрештою спілкуватися з так званим Глобальним Півднем буде простіше, тому що певні теми, як-от рабство, значною мірою пов'язані з історією того, що ми називаємо «третім світом» або Глобальним Півднем. Але труднощі виникають, тому що Глобальний Південь — це насамперед політичний термін. Його політичне навантаження набагато сильніше, принаймні з мого досвіду, аніж його історичний вимір», - розповів керівник проєкту.

Він додав, що членкиня групи Наталія Гуменюк докладає багато зусиль, щоб налагодити зв'язки з журналістами з країн Глобального Півдня, однак це виявилось непросто.

Що ж стосується трактування власне України та її історії, то Снайдер зауважив, що особисто він вважає, що українську історію потрібно трактувати в колоніальній парадигмі, але для Глобального Півдня це виклик саме по собі.

«Здавалося б, це має спростити встановлення зв'язку з іншими історіями колоніальної доби. Утім, на практиці це далеко не так просто, адже на Глобальному Півдні є відносно мало людей, які готові самі зробити цей великий крок. Вони, як правило, дивляться на Україну і бачать у ній Європу, а не колоніальну історію», - розповів історик.

Він додав, що сподівається в майбутньому на активніше залучення колег  з Латинської Америки та Африки до доповідей під час роботи над проєктом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі