Глава «Опори»: Військово-цивільні адміністрації на Донбасі – шлях до авторитаризму

Поділитися
Глава «Опори»: Військово-цивільні адміністрації на Донбасі – шлях до авторитаризму © Донбас Медіа Форум-2021
ВЦА діють у прифронтових районах Донбасу з 2015 року.

Голова правління цивільної мережі «Опора» Ольга Айвазовська розкритикувала систему військово-громадянських адміністрацій (ВДА) на Донбасі та відсутність у місцевих жителів права обирати собі владу.

«Народ не делегує керівникам військово-цивільних адміністрацій, як і обласних державних адміністрацій, представницьку функцію. І якщо народ не має повноважень делегувати через органи місцевого самоврядування, щоб належним чином керувати цими територіями, ефективним управлінцям, менеджерам, депутатам, місцевим главам, і це є другорядним, ніхто не має права зверхньо говорити про демократію та Конституцію. Так розпочинаються всі авторитарні режими», - сказала Айвазовська на «Донбас Медіа Форумі» у Києві на панельній дискусії «Вибори, яких не було: 18 підконтрольних громад без самоврядування».

Айвазовська уточнила, що кожна прифронтова громада може мати критичні обставини, проте тоді це стосується не лише виборів, а й інших видів діяльності: наприклад, відвідування шкіл і лікарень. При цьому, за її словами, суспільство не має доступу до інформації, яка мала бути додана до висновків ВЦА, спрямованих у ЦВК, щодо скасування виборів, хоча не вся ця інформація - для службового користування.

«Суспільство має знати ризики і для щоденного мирного життя, а не лише для організації волевиявлення як такого», - наголосила Айвазовська.

Активістка нагадала, що у грудні 2021 року мають з'явитися висновки Венеціанської комісії щодо законопроєкту про визначення критеріїв рівня безпеки для проведення виборів на прифронтових територіях. Відповідно до проєкту документа, відповідальність за визначенням критеріїв для проведення виборів лягає на РНБО.

Станом на 2021 рік 10 із 46 об'єднаних територіальних громад у Донецькій області та 8 із 26 у Луганській не мають власних органів місцевого самоврядування та керуються військово-цивільними адміністраціями. Близько семи років мешканці Луганщини та Донеччини також не обирають обласних рад. ВЦА, запроваджені у період військової нестабільності у 2015 році як тимчасовий захід, стали найпоширенішою практикою вирішення будь-яких адміністративних проблем у двох східних областях. Що не так із ВЦА, читайте у статті Юлії Абібок«Залізний кулак ВЦА. Що насправді влада намагається вирішити за рахунок військово-цивільних адміністрацій?»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі