Глава МЗС Британії: «Наступні кроки після зустрічі НАТО-Росія матимуть критичне значення для безпеки в Європі»

Поділитися
Глава МЗС Британії: «Наступні кроки після зустрічі НАТО-Росія матимуть критичне значення для безпеки в Європі» © The Guardian
Ліз Трасс заявила, що подальше військове вторгнення РФ в Україну було б серйозною стратегічною помилкою.

Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс відреагувала на засідання Ради НАТО-Росія. Трасс заявила, що наступні кроки після переговорів НАТО та Росії матимуть критичне значення для миру та безпеки в Європі, інформує сайт уряду Великої Британії.

За її словами, єдиний шлях уперед – деескалація з боку Росії та її участь у змістовних дискусія.

Глава МЗС наголосила, що Британія та союзники дали зрозуміти Росії, що нарощування військової присутності на кордоні України та в окупованому Криму є неприйнятним.

"Подальше військове вторгнення в Україну було б серйозною стратегічною помилкою та завдало б економіці Росії тяжких збитків, включно зі скоординованими санкціями. Затяжний конфлікт призведе до втрати життів і нашкодить громадам з обох сторін. Це реальність збройного конфлікту, як ми бачили раніше", - підкреслила міністерка.

Трасс зазначила, що РФ порушує зобов’язання своїми  діями біля кордонів України та в тимчасово окупованому Криму.

Вона додала, що Британії та її союзники підтримують сувернітет та територіальну цілісність України та протистоять загрозливій поведінці РФ.

Переговори НАТО та Росії у Брюсселі щодо гарантій безпеки відбулися у середу, 12 січня. 

Нагадаємо, 10 січня у Женеві відбувся перший раунд переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки. Делегації очолювали заступниця державного секретаря США Венді Шерман та заступник глави МЗС РФ Сєргєй Рябков.

Після закінчення переговорів Шерман заявила, що США не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни. Своєю чергою Рябков заявив, що переговори зі США щодо гарантій безпеки в Женеві були складними та професійними, "без спроб обійти гострі кути". Однак на головну вимогу Росії — гарантії нерозширення НАТО на схід, насамперед в Україну, та нерозміщення озброєнь у країнах, що межують з Росією, — сторони до угоди не дійшли.

13 січня Росія проведе переговори із ОБСЄ.

Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну".

Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Їжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі