Гео Лерос опублікував інструкції "Украероруху", які ймовірно готували для операції з "вагнерівцями"

Документ
Поділитися
Гео Лерос опублікував інструкції
У них зазначено, як саме диспетчери повинні діяти в разі, якщо підозрюють захоплення цивільного літака.

Виключений з фракції «Слуга народу» депутат Гео Лерос оприлюднив витяги з інструкцій "Украероцентру", що регламентують поведінку диспетчерів в разі захоплення цивільного літака.

Опубліковані в Facebook скани представляють собою фрагменти документів "Інструкція ДОП", "Інструкція РДЦ", "Інструкція АДВ".

У них зазначено, як саме диспетчери повинні діяти в разі, якщо підозрюють захоплення цивільного літака.

"Подивіться на розпорядження" Украероруху ", його готували за мотивами операції з" вагнеровцамі ". Дивіться пункт 2-03. Очевидно, щоб не спалити операцію, його повинні були випустити пізніше, але, нагадаю, влада заперечує саму операцію", - написав Лерос.

Відзначимо, що на документах зазначено, що вони затверджені розпорядженням "Украероруху" від 20 серпня і повинні вступити в дію 25 серпня 2020 року.

Наводимо далі розшифровку витяги з інструкцій:

"Зміни до Збірника документації служби аеронавігаційного обслуговування Украероруху

Дії при отриманні вказівок від Украероцентру стосовно цивільного ПС, по відношенню до якого є підозра, що воно використовується в цілях, не сумісних з цілями Конвенції про міжнародну цивільну авіацію.

Начальник зміни (оперативний черговий) Украероцентру (або особа, яка виконує його обов'язки) передає керівнику польотів РДЦ вказівку щодо дій до цивільного ПС, по відношенню до якого існує підозра у використанні його з цілями, несумісними з цілями Конвенції про міжнародну цивільну авіацію.

Після отримання таких розпоряджень, диспетчер УПР повідомляє екіпаж ПС у польоті:

Under Ukrainian authority decision your flight is prohibited and you must land at Boryspil aerodrome.

У разі отримання від відповідальної особи Украероцентру відповідної вказівки, слід надати екіпажу ПС рекомендацію не повідомляти пасажирам про зміни у виконанні польоту:

Ukrainian authority issued safety recommendation not to inform passengers about flight changes.

У разі невиконання екіпажем ПС вказівок диспетчера УПР:

If you are not complying with instructions your flight will be intercepted and forced to land at Boryspil aerodrome by Ukrainian Air Force.

Інформацію, отриману з борту ПС, негайно передавати відповідальній особі "Украероцентру".

Відзначимо, що глава ОПУ Андрій Єрмак, коментуючи скандал навколо ситуації з "вагнеровцамі", заявив, що   "ця історія придумана від початку і до кінця".

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження по зриву спецоперації спецслужб України щодо виведення бойовиків ПВК «Вагнер» по ст. 328 Кримінального кодексу - "Розголошення державної таємниці".

Також Шевченківський районний суд Києва зобов'язав Службу безпеки розслідувати можливу державну зраду Єрмака.

Так, суд зобов'язав СБУ відкрити щодо Єрмака провадження за ст. 111 (державна зрада) і 114 (шпигунство). За словами Ар'єва, справа пов'язана зі «зливом операції по "вагнерівцях».

Як випливає зі статті головного редактора «Цензор.НЕТ» Юрія Бутусова, хтось із найближчого оточення Володимира Зеленського «злив» інформацію про групу «вагнерівців», яких 29 липня затримали в Білорусі, а пізніше передали Росії.

СБУ і ГУР МО нібито зуміли розшукати деяких російських бойовиків, що воювали в Донбасі. Частина з них причетна до катастроф MH17, Іл-76 у Луганському аеропорту і Ан-26 поблизу Луганська. Від імені такої собі ПВК «МАР» для роботи у Венесуелі було набрано група з 33 осіб, що мала літаком відправитися з Мінська до Туреччини. Українські спецслужби планували, що під приводом епілептичного нападу одного з пасажирів літак зробить вимушену посадку в Україні, де найманців і мали затримати.

Успішне завершення операції дозволило б притягнути їх до судової відповідальності, а також поповнити «обмінний фонд".

Після того як 24 липня тодішній начальник ГУР МО Василь Бурба і перший заступник голови СБУ Руслан Баранецький прибули до президента для доповіді про проведення фінальної частини операції, голова офісу президента Андрій Єрмак під приводом того, що затримання терористів завадить черговому перемир'ю в Донбасі, запланованому на 27 липня, вимагав перенести початок операції. Його підтримав Зеленський, і операцію перенесли на 30 липня.

На нараді, крім Зеленського, керівників спецслужб і голови ОП, були присутні перший заступник секретаря РНБО, глава комітету з питань розвідки Руслан Демченко, заступник голови ОП з питань оборони Роман Машовець, секретар президента Марія Левченко. Провину за провал операції Бутусов покладає на Єрмака і Демченка. Він також зазначає, що Зеленський звільнив Бурбу з посади начальника ГУР МО після вимоги останнього провести розслідування причин провалу операції.

На підтвердження своєї інформації Бутусов оприлюднив номер кримінальної справи, в рамках якої проводилася операція, - № 42014000000000457.

Після публікації статті пішли спростування від голови ОП Андрія Єрмака, новопризначеного глави ГУР МО Кирила Буданова, а також пресслужб СБУ і СЗР. Їх основний меседж: повідомлення про те, що «вагнерівці» виявилися в Білорусі в рамках операції українських спецслужб, - російський фейк, а його першоджерелом є російське видання.

Що ж в цій шпигунській історії правда? А що - брехня? Хто «згодовує» українцям дезу? Читайте в статті Володимира Кравченка «Про відданість і зраду» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі