Гройсман зізнався, що голосував за "валютний" закон, не читаючи його

Поділитися
Гройсман зізнався, що голосував за Гройсман виправдовує поспіхом своє голосування за закон 1558: "Довелося імпровізувати" © Верховна Рада
Спікер визнав свою провину в тому, що в поспіху не розібрався з текстом закону: говорили про одне, внесли інше, проголосували за третє.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман не читав законопроект про реструктуризацію валютних кредитів в редакції до третього читання, і він шкодує, що поставив його на голосування, не розібравшись.

"Те, що написано в законі в третьому читанні, не всі ж його читали, і я, на превеликий жаль, теж. І тут я визнаю свою провину, бо це так було просто миттєво. Ми говорили про одне, потім внесли зовсім інше, проголосували за третє, і це для багатьох стало шоком", - пояснив спікер в інтерв'ю "5 каналу".

Він пояснив, що вважав, що основною метою закону має бути рішення проблеми примусового виселення громадян з кредитних квартир.

"Було все дуже спонтанно (голосування - ред.), вважаю, що в цій імпровізації є і моя вина", - сказав він, додавши при цьому, що "зараз всі повинні розділити відповідальність щодо подальшої долі цього закону".

Разом з тим, підкреслив Гройсман, проблема валютних позичальників (зокрема тих, хто взяв квартиру в кредит і не може його повернути) потребує врегулювання, і громадяни повинні отримати підтримку держави.

За словами спікера, тепер належить провести консультації всередині коаліції і "прийняти зважене, правильне рішення". Зараз цей документ вже розглядає парламентський комітет, додав Гройсман.

Відео з 38:20 хв.


Верховна Рада 2 липня ухвалила законопроект про реструктуризації валютних кредитів голосами. В парламенті знайшлося 229 народних депутатів, які натиснули кнопку "за". Причому, найбільше голосів дали депутати "Блоку Порошенко" 72 голоси. Що стосується інших фракцій, то підтримка була наступною: "Народний фронт" - 51, "Опозиційний блок" 19, "Самопоміч" - 10, "Відродження" - 16, фракція "Радикальної партії" 18, "Воля народу" - 11, "Батьківщина" - 13, позафракційні - 19.

Це рішення спровокувало значний резонанс в суспільстві і критику з боку експертів. Так, НБУ повідомив, що закон передбачає конвертацію валютних іпотечних кредитів в гривневі, що призведе до руйнівної шкоди для фінансової та банківської системи України.

Ряд депутатів вже відкликали свої голоси за цей закон, виправдовуючись тим, що не зрозуміли, за що голосують. У регламентному комітеті, в свою чергу, вже встигли заявити, що нібито не існує законодавчої можливості відкликати голоси.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі