Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав внести зміни до Конституції, розширивши повноваження прем'єра і усунувши "дуалізм влади".
"Роль прем'єр-міністра в органах виконавчої влади має бути однозначно посилена", - сказав він в інтерв'ю інтернет-виданню "Обозреватель".
Гройсман вважає, що прем'єр повинен отримати більш широкі повноваження щодо формування уряду, розпорядчих документів. "Можна взяти німецьку модель чи канадську. Подивіться, як це працює в розвинених демократіях", - додав він.
Прем'єр нагадав про те, що не може відсторонити від обов'язків міністрів свого уряду, а також не має права видавати розпорядження, укази. "Їх приймає тільки колегіальний орган. Це розмита відповідальність, розмиті повноваження. Видати указ прем'єр-міністр також не може - є тільки рішення уряду, постанови уряду, доручення уряду. Прем'єр може дати доручення, зібрати Кабінет міністрів, внести подання уряду з певних питань", - розповів Гройсман.
"У цілому, вважаю, треба вдосконалювати Конституцію. У тому числі і в розділі місцевого самоврядування. Також треба ліквідувати дуалізм влади. І нехай там ніхто не думає, що я "наїжджаю" на президента. Просто я відверто виступаю за більш ефективну модель управління", - повідомив прем'єр.
Говорячи про терміни зміни до Конституції, Гройсман заявив, що це необхідно зробити до парламентських виборів 2019 року. "Я б хотів, щоб до наступних виборів ми мали більш досконалу Конституцію", - сказав він.
На початку лютого прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував визначитися з формою правління в Україні. "Нам потрібно, нарешті, прийняти рішення: ми все ж парламентсько-президентська країна чи президентсько-парламентська. Ми повинні визначити - і це важливо - сфери відповідальності і компетенції всіх рівнів влади. Чітко вказати, хто за що відповідає. Тоді отримаємо зовсім іншу якість державного управління", - сказав прем'єр з трибуни Верховної Ради.