Гройсман запропонував визначитися з формою правління в Україні

Поділитися
Гройсман запропонував визначитися з формою правління в Україні Гройсман запропонував змінити Конституцію © Урядовий портал
Більшість громадян підтримують парламентсько-президентську форму правління. Прем'єр не впевнений, що вона в Україні дійсно існує.

Розмежування повноважень між гілками влади дасть нову якість державного управління, вважає прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Нам потрібно, врешті-решт, прийняти рішення: ми все ж таки парламентсько-президентська країна або президентсько-парламентська. Ми повинні визначити - і це важливим - сфери відповідальності і компетенції усіх рівнів влади. Чітко вказати, хто за що відповідає. Тоді отримаємо зовсім іншу якість державного управління", - сказав прем'єр з трибуни Верховної Ради.

"Врешті-решт ми маємо завершити реформу децентралізації. Для цього нам потрібно провести конституційні зміни, закріпити місцеве самоврядування на всіх рівнях, починаючи від громади, там де воно сьогодні є, закінчуючи областями", - додав Гройсман.

Як свідчать дані опитування Центру Разумкова, парламентсько-президентську республіку вважають найкращою для України за нинішніх умов 42% громадян. Інший варіант "напівпрезидентської моделі" - президентсько-парламентську республіку, обрали 13% опитаних. "Крайні форми" - парламентську або президентську республіку обрали, відповідно, 8% і 5% опитаних, диктатуру - 4%. Не змогли відповісти на питання 29% респондентів. Таким чином, більшість (55%) опитаних схильні бачити в Україні змішану форму правління, при цьому частка прихильників "чистого парламентаризму" є більшою, ніж частка прихильників президенціалізму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі