Гриценко вказав на необхідність встановлення союзницьких відносин України зі США та Британією

Поділитися
Гриценко вказав на необхідність встановлення союзницьких відносин України зі США та Британією Політик оцінив перспективи членства України в НАТО
Політик нагадав про зусилля проросійського лобі в Європі.

Важливим напрямом зовнішньої політики України має бути пошук союзників, відносини з якими будуть тіснішими, ніж передбачено форматом стратегічного партнерства.

Таку точку зору висловив лідер партії "Громадянська позиція", екс-міністр оборони Анатолій Гриценко. На його думку, Україна має активізувати контакти, в першу чергу, зі США та Британією.

"Це підписанти Будапештського меморандуму, які свою функцію не виконали. Це впливові держави, постійні члени Ради Безпеки ООН, які можуть блокувати будь-яке рішення. Це економічно потужні держави, в яких є високі технології", - пояснив політик в ході виступу в ефірі телеканалу ICTV у понеділок ввечері, 19 березня.

Гриценко підкреслив, що поглиблення співпраці Києва з Лондоном і Вашингтоном може бути набагато ефективнішим за контакти в інших форматах.

"Ці держави приймають рішення самостійно, а не у форматі пошуку консенсусу з іще 30-ма країнами, якого може ніколи і не бути", - зазначив політик.

Він скептично оцінив перспективи України стати членом НАТО найближчим часом, вказавши при цьому на необхідність активно працювати в цьому напрямку.

"Позаблоковий шлях, який проштовхнув Янукович у 2010 році показав свою безперспективність... Ми бачимо, до чого це призвело", - підкреслив Гриценко.

Необхідність активізації відносин України з США та Британією він також аргументував наявністю серйозного проросійського лобі в Європі, робота якого спрямована на виведення РФ з-під санкцій.

Як повідомлялося, 17 січня РНБО схвалила проект закону "Про національну безпеку", який передбачає законодавче закріплення планів України на членство в НАТО та Євросоюзі.

У розробці законопроекту брали участь експерти з НАТО, США та ЄС.

Прийнятий у 2017 році закон №6470 про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо зовнішньополітичного курсу України)також визначає членство України в НАТО як стратегічний зовнішньополітичний пріоритет держави.

У червні 2016 року президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України– документ оборонного планування, розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року, який передбачає курс на інтеграцію України до НАТО.

Детальніше про перспективи євроатлантичної інтеграції України читайте у статті віце-прем'єра Іванни Климпуш-Цинцадзе "Міст" чи форпост?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі