Лідер партії "Громадянська позиція", кандидат у президенти Анатолій Гриценко заявив, що є прихильником посилення відповідальності за корупцію, і вважає дієвими методом боротьби з нею провокацію хабара і перевірки посадових осіб на поліграфі. Про засади своєї кадрової політики на посаді президента і боротьбу з корупцією політик розповів в ефірі телеканалу "1 + 1" увечері в четвер, 21 березня.
"У пакеті будуть дві речі: періодична перевірка на поліграфі ... Це для всіх, незалежно від посади ... І друге - провокація хабара. Якщо ви чиновник, ви знатимете, що до вас в будь-який момент прийдуть і спровокують на хабар. Якщо ви викинули ( хабародавця, - Ред.) з кабінету - все в порядку, працюєте далі. А якщо взяли хабар - ваше життя на держслужбі, а, можливо, і на волі - скінчилася ", - пояснив Гриценко.
Кандидат у президенти запевнив, що принципами його кадрової політики будуть професіоналізм, порядність і патріотизм.
Згідно з соціологічним дослідженням, проведеним фондом "Демократичні ініціативи" і Центром Разумкова у грудні 2017 року, провокацію хабара як метод боротьби з корупцією підтримують понад 54% українців. Однозначно проти виступають менше 26% громадян. Решта не визначилися.
Слід відзначити, що у своєму щорічному посланні до Верховної Ради в 2015 році президент Петро Порошенко заявляв про необхідність законодавчого закріплення права слідчих органів на провокацію хабара. Однак у грудні 2017 року Порошенко став на бік генпрокурора Юрія Луценка, який розкритикував НАБУ за боротьбу з корупцією, зокрема, шляхом провокації хабара.