Гриценко назвав небезпечними для України заяви радника Зеленського та звинуватив Порошенка

Поділитися
Гриценко назвав небезпечними для України заяви радника Зеленського та звинуватив Порошенка
Заяви радника Зеленського напередодні саміту, якщо президент їх не заперечить, - спрацюють на користь Путіна і проти інтересів України, впевнений Гриценко.

Ексміністр оборони України, лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко назвав небезпечними для України заяви помічника президента Володимира Зеленського Андрія Єрмака щодо готовності змінити Конституцію після саміту нормандської четвірки.

Гриценко нагадав, що ці плани придумав не Зеленський, а колишній президент Петро Порошенко, який підписався під цими "путінськими хотєлками" і зробив їх зобов'язаннями України в Мінську-1 ще у вересні 2014 року.

"Тоді ж, 16.09.2014, одразу після Мінську-1, Порошенко-президент з Турчиновим-спікером проламували закони про "особий статус" і "амністію" - у зачиненому парламенті, з виключеним табло і без доступу журналістів, пригадуєте? (За таке мало би бути окреме кримінальне провадження з наступними посадками, але зараз не про це.)", - написав Гриценко у Facebook.

У Мінську-2 в лютому 2015го Порошенко повторно підписався під "особим статусом" на "постійній основі" з фіксацією його "в Конституції України". Твитнуть Поделиться

"У Мінську-2 Порошенко підписався за проведення в ОРДЛО виборів ДО ВИВЕДЕННЯ російських військ і за передачу Україні контролю над кордоном ПІСЛЯ ВИБОРІВ І ПІСЛЯ ФІКСАЦІЇ У КОНСТИТУЦІЇ "ОСОБОГО СТАТУСУ"", - добав ексміністр. "Більше того, Мінськ-2 не зафіксував Росію агресором, на Росію у Мінську-2 не поклали до виконання жодного зобов'язання, натомість Росія отримала статус тіпа держави-гаранта виконання "мирних угод", нарівні з Францією і Німеччиною".

Скажете, несправедливість і повний маразм? Вірно, але такими є правда і ціна тих "мирних угод" часів Порошенка. Твитнуть Поделиться

"Порошенкові вдалося зупинити тактичні провали і втрати солдат на фронті: Іловайськ Мінськом-1 і Дебальцеве Мінськом-2. Але тим, ЩО він задля цього підписав, Порошенко створив стратегічну, на багато десятиліть наперед, пастку для України, із загрозою руйнації цілісності нашої країни", - написав Гриценко. "З цієї пастки (маємо це визнати) Порошенко усіляко намагався якось витягти себе і країну, щоразу відкладаючи виконання підписаної капітуляції, але... "Підписане - треба виконувати", - на тому твердо стояв Путін і в цьому його, на жаль, підтримували західні держави (забуваючи про цінності, про справедливість і міжнародне право, виходячи із своїх егоїстичних міркувань). Такою була історія до-Зеленського".

Він наголосив, що "Зеленський отримав цю гірку і складну спадщину".

"Але водночас він отримав переконливі аргументи її позбутися і замість капітуляції - поборотися за збереження України. Адже жоден (жоден!) пункт "мирних угод" дотепер не виконано. І людей наших загинуло в 100 разів більше саме ПІСЛЯ підписання "мирних угод". Таким чином, абсолютно очевидно, що ці угоди - ніякі не мирні і вони мертві по суті", - додав політик. "Ці аргументи я озвучував публічно роками, в сотнях ефірів, в тч під час двох виборчих кампаній, коли Зеленський уже став політиком. А коли після виборів центральні канали для мене зачинилися - виклав їх концентровано в кількох постах уже протягом останього місяця, напередодні саміту. Чи відомі ці аргументи Зеленському? Відомі".

Гриценко задається питаннями: чи займе Зеленський у Парижі обгрунтовано-тверду проукраїнську позицію; чи зупинить він абсолютно прогнозоване руйнування нашої країни "імплементацією мінських угод".

"Знаю інше: заяви радника Президента, процитовані вище, напередодні дуже важливого саміту, якщо Зеленський їх не заперечить, - спрацюють точно на користь Путіна і точно проти інтересів України. В цьому в мене сумнівів немає", - резюмував Гриценко.

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції.

Голова МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведення військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговості пунктів Мінських домовленостей не йдеться.

Також Пристайко запевнив, що Зеленський не піде на поступки з ключових питань, що стосуються суверенітету і національної безпеки. До таких "червоних ліній" голова МЗС відніс внесення змін до Конституції, відмову від євроатлантичної інтеграції, проведення виборів в ОРДЛО в умовах окупації і відсутності контролю над кордоном і прямі переговори з бойовиками "ДНР" і "ЛНР".

Детальніше про підготовку паризького саміту нормандської четвірки читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі