Президент Литви Даля Грибаускайте звернулася до українського народу у зв'язку з провальними підсумками рефередума в Нідерландах про ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
"Сьогодні ми почули про результати референдуму в Нідерландах. Ми всі б хотіли, щоб вони були іншими. Однак зараз не час втрачати надію або ставити під сумнів європейський вибір України", - цирирует Грибаускайте "Європейська правда" з посиланням на звернення, яке МЗС Литви передав виданню.
"Ніхто не може стояти на шляху України до Європи, тому що Україна завжди була в Європі і завжди там залишиться", - підкреслила вона.
Президент Литви також зазначила, що положення угоди про вільну торгівлю де-факто вже вступили в силу. При цьому вона визнала, що процес інтеграції може зайняти більше часу, ніж очікувалося.
"Однак кінцевий результат зрозумілий, він був визначений на Майдані... Нема сумнівів, що майбутнє України-в руках кожного українця.. Сьогодні ми повинні стати більш об'єднаними і рішучими, готовими до реформ, інтеграції та нової європейської України... Литва й уся Європа будуть на вашому боці. Слава Україні!" - підсумувала Грибаускайте.
In #Maidan #Ukraine made European choice. Nobody can stop You. #SlavaUkraini !
- Dalia Grybauskaitė (@Grybauskaite_LT) 7 квітня 2016 р.
Згідно з оновленими даними екзит-полу, ратифікацію угоди про асоціацію Україна-ЄС підтримали 38,1% голландців, які проголосували на референдумі 6 квітня. Відповідно, кількість противників асоціації скоротилося до 61%, повідомляє голландське видання NOS.
Нідерланди стали єдиною країною ЄС, яка ще не завершила ратифікаційний процес. Документ був ратифікований двома палатами голландського парламенту. Однак за законом, який вступив в силу в країні 1 липня минулого року, практично будь-який проголосований парламентом документ може бути винесений на референдум, якщо буде зібрано 300 тисяч підписів. Ці голоси були зібрані групою євроскептиків Geen Peil. Референдум є консультативним, і влада зможе сама прийняти рішення, враховувати його результати.
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що якщо референдум буде визнаний таким, що відбувся, його результати призведуть до наслідків.
Детальніше про політичні відносини Нідерландів та України, а також позицію Амстердама щодо антиросійських санкцій читайте у спецпроекті "Викрадення Європи. Нідерланди".