"На сьогодні закон дозволяє НАБУ бути повноцінним органом, крім одного пункту – це, власне, прослуховування, але ми дотиснемо цей пункт. Але ми повинні зупинити сценарій, коли хитро, як вже було раніше із законом про люстрацію, намагаються скасувати руками КС", - сказав Лещенко, зазначивши, що за його даними, депутат Грановський готує подання в Конституційний суд.
Також Лещенко зазначив, що у поданні буде оскаржуватися конституційність підслідності розслідування кримінальних проваджень НАБУ. Крім того, за словами депутата, сам Грановський здійснює тиск на співробітників НАБУ через управління "К" СБУ.
"Є адміністративне провадження щодо одного зі співробітників НАБУ, який здійснив "резонансний злочин". Ця жінка не вкрала Одеський припортовий завод, не вкрала уранових або титанових схем – вона читала лекції і отримала гонорар 3 тысячі грн від німецького урядового фонду партії соціал-демократів... Цей "гучний злочин" нещодавно виявило управління "К" СБУ пана Демчини (Павло Демчина, перший заступник голови СБУ – начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ – ред.), який на сьогодні є правою рукою пана Грановського в СБУ. Це іронія, щоб люди розуміли, якого рівня злочинами зараз займається це управління СБУ", - підсумував він.
Повідомлялося, що між співробітниками НАБУ і Генпрокуратури стався конфлікт, при якому бійці спецназу НАБУ застосували проти трьох співробітників ГПУ силу. У НАБУ інцидент із співробітниками Генпрокуратури назвали "позаштатною робочою ситуацією".
12 серпня начальник департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Володимир Гуцуляк заявив, що спецназом НАБУ були побиті три співробітники прокуратури. Директор НАБУ Артем Ситник заявив про затримання ГПУ двох технічних працівників НАБУ, які проводили негласні слідчі дії. Через декілька днів Ситник повідомив, що співробітників НАБУ тримали в кабінетах та у підвалі Генпрокуратури. "(Тримали – ред.) в підвалі та кабінетах. Це були працівники Депаратаменту Суса. Застосовували фізичні і моральні дії. Їх цікавило, що вони (співробітники НАБУ – ред.) збирали", - зауважив Ситник. Він також підкреслив, що ніякої війни між ГПУ і НАБУ немає, як і між керівництвом цих двох органів.
Нагадаємо, 5 серпня слідчо-оперативна група Генеральної прокуратури України приїхала до Національного антикорупційного бюро з метою проведення обшуків.
Голова НАБУ Артем Ситник повідомив, що обшук проходив за фактом нібито незаконного прослуховування фігурантів у "справі цукрового прокурора" Олександра Колесника. За його словами, дане виробництво ГПУ почало у квітні 2016 року, як раз в той момент, коли в публічній площині почалися дискусії щодо того, щоб НАБУ змогло самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку.
У НАБУ також заявили, що рішення Печерського суду, що дозволяє Генпрокуратурівилучити фактично будь-які матеріали та документи в приміщеннях Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), складене з процесуальними порушеннями і є незаконним.
У свою чергу генеральний прокурор Юрій Луценко на спеціальному брифінгу заявив, що НАБУ прослуховувало не співробітника ГПУ, а "звичайного громадянина". За його словами, заявку на прослуховування подавали детективи бюро через СБУ. І для ГПУ зараз "важливо зрозуміти, чи знали детективи НАБУ про те, що прослуховують не причетний до кримінальної справи телефон".
Згодом, Луценко заявив, що в справі про незаконне прослуховування у слідчих Генеральної прокуратури України більше питань до СБУ, ніж до НАБУ, в офісі якого були проведені обшуки.