Департамент із розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України навесні підготував текст підозри керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому, якого КДКП відмовилася відправляти у відставку. Як пише "Українська правда" з посиланням на документи ГПУ, датована ще 31 березня 2018 року підозра складається з двох епізодів.
Перший епізод стосується підбурення Холодницьким свідка до завідомо неправдивих свідчень під час провадження досудового розслідування, поєднане із штучним створенням доказів захисту. Йдеться про провадження щодо спроби дачі хабаря в.о. міністру охорони здоров'я Уляні Супрун.
Другий епізод стосується втручання в діяльність судді з метою завадити виконанню ним службових обов'язків та домогтися винесення неправосудного рішення. Зокрема Холодницький доручив своєму заступнику подзвонити судді та наказати не розглядати клопотання НАБУ про проведення обшуків в офісі "Акварелі Девелопмент Холдінг".
Разом із тим, видання із посиланням на високопоставлене джерело в ГПУ стверджує, що слідство у справі Холодницького перейшло до СБУ, оскільки прокуратура втратила право на слідчі дії.
При цьому представник ГПУ зазначив, що висувати підозру керівнику САП поки ніхто не збирається.
"Слідство СБУ має отримати докази, що навчений Холодницьким свідок давав неправдиві покази. Таких даних зараз немає", – повідомило джерело в ГПУ.
Нагадаємо, 26 липня КДКП вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності Назара Холодницького. КДКП визначила дисциплінарне стягнення у вигляді догани, замість звільнення. Підставою для розгляду даного питання стали скарги керівництва Національного антикорупційного бюро та Генеральної прокуратури на неодноразові грубі порушення правил прокурорської етики та неналежне виконання службових обов'язків.
Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив про свій намір оскаржити це рішення.
Посольство США в Україні, прокоментувавши рішення КДКП, натякнуло на те, що глава САП повинен сам піти у відставку.
Раніше, 20 березня, на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виявили приховані засоби прослуховування. Слідчі дії стосовно керівника САП проводило Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.
Директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень.