Посольство США в Україні прокоментувало рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) про догану керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назару Холодницькому. У повідомленні на сторінці посольства у Twitter натякнули на те, що очільник САП має сам піти у відставку.
"У сучасній демократії прокурори, які маніпулюють свідками і перешкоджають правосуддю, подають у відставку заради збереження репутації своєї установи та верховенства права", - йдеться в повідомленні.
У сучасній демократії прокурори, які маніпулюють свідками і перешкоджають правосуддю, подають у відставку заради збереження репутації своєї установи та верховенства права.
- U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) 26 липня 2018 р.
Сьогодні КДКП рекомендувала винести догану і не звільняти Холодницького з посади керівника САП за дисциплінарний проступок. Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив про свій намір оскаржити це рішення.
Нагадаємо, що 20 березня на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виявили приховані засоби прослуховування. Слідчі дії стосовно керівника САП проводило Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.
Директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень. Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про те, що в записах, зроблених у кабінеті, не виявлено підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності, але зафіксовано дисциплінарне порушення в роботі.
30 березня Луценко і Ситник направили до КДКП скарги на Холодницького.
Детальніше про справу головного антикорупційного спецпрокурора читайте у матеріалі Олександра Лємєнова "Кейс Холодницького: звільнять, посадять чи домовляться?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".