Гончарук указав Маасу на небезпеку виведення "Північного потоку-2" з-під дії газової директиви ЄС

Поділитися
Гончарук указав Маасу на небезпеку виведення Польща уже пригрозила Німеччині судовим позовом через "Північний потік-2". Гончарук дав зрозуміти Маасу, що Київ готовий підтримати Варшаву © Прес-служба Кабміну України
Український прем'єр висловив упевненість, що російський газопровід – це політичний, а не економічний проєкт.

Прем'єр-міністр України у ході зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом попередив про небезпеку виведення російського газопроводу "Північний потік" з-під дії газової директиви ЄС, повідомляє прес-служба Кабміну.

Голова українського уряду нагадав, що Київ розраховує на повну імплементацію Німеччиною Третього енергетичного пакета ЕС.

"Ми отримуємо тривожні сигнали про можливе виключення Північного потоку-2 з-під дії консенсусної директиви ЄС Німецьким незалежним регулятором. Такий розвиток подій вважаю неприпустимим", - заявив Гончарук Маасу в Києві у вівторок, 19 листопада.

Прем'єр-міністр підкреслив, що Україна має намір захищати норми енергетичного законодавства ЄС спільно з європейськими партнерами.

"У разі преференційного виведення газопроводу з-під дії газових директив ЄС "Газпром" отримує можливість для зловживання своїм монопольним положенням. Україна зацікавлена в сильній Європі, і ми робитимемо все, щоб європейська ідея, європейські цінності були сильними, і їм не можна було завдати шкоди жодними маніпуляціями", - пояснив очільник уряду.

Гончарук спрогнозував, що майбутні тристоронні переговори Єврокомісії, України і Росії щодо транзиту російського газу до ЄС через українську газотранспортну систему будуть складними. А також висловив сподівання, що Німеччина сприятиме збереженню транзиту на розумних умовах і у відповідності до європейських практик.

13 листопада Бундестаг підтримав закріплення газової директиви Євросоюзу в німецькому законодавстві з поправками, які дозволяють вивести частину російського газопроводу "Північний потік-2" з-під дії правил Третього енергопакету ЄС. У відповідь польська державна нафтогазова компанія PGNiG пригрозила Німеччині судом, якщо Берлін не імплементує газову директиву ЄС в повному обсязі.

30 жовтня Данія дозволила будівництво "Північного потоку-2". Газопровід пройде на Південний Схід від острова Борнхольм. Данія була останньою європейською державою, яка блокувала будівництво газопроводу в своїх територіальних водах.

30 жовтня Данія дозволила будівництво "Північного потоку-2". Газопровід пройде на Південний Схід від острова Борнхольм. Данія була останньою європейською державою, яка блокувала будівництво газопроводу в своїх територіальних водах.

15 квітня Рада Європейського Союзу затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2". Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до Співдружності. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Про перешкоди для будівництва російського газопроводу та позицію Данії читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому". На нові подробиці чекайте у новому випуску "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі