Польська PGNiG погрожує судом Німеччині у випадку захисту "Північного потоку-2"

Поділитися
Польська PGNiG погрожує судом Німеччині у випадку захисту © PGNiG
Німецький парламент днями прийняв енергетичне законодавство.

Польська державна нафтогазова компанія PGNiG може вдатися до юридичних кроків, якщо Німеччина не врахує інтересів Польщі при імплементації газової директиви ЄС по "Північному потоку-2". Про це повідомляє ЕП з посиланням на BiznesAlert.

Німецький парламент днями з другої спроби прийняв енергетичне законодавство, що стосується газопроводу "Північний потік-2".

В українському уряді упевнені, що рішення Німеччини не дає зелене світло для "Північного потоку-2", тому що з оновленого газового законодавства прибрали проблемні норми, які давали Німеччини вивести з-під його дії газопровід.

"Схоже, завдяки вмісту третього абзацу сьомого статті, ми на безпечній стороні. Було умову (у газовій директиві ЄС. - Ред.), перед тим, як будь-яке послаблення буде надано "Північному потоку-2", регулятор повинен врахувати безпеку поставок і вплив на конкурентоспроможність ринку сусідніх країн", - сказав Петро Возняк, президент PGNiG.

Якщо Німеччина буде дотримуватися цього положення, то "ми відчуваємо себе в безпеці", - зазначив він.

"У випадку з OPAL відсутність такого аналізу викликало чітку відповідь з нашого боку", - нагадав Возняк.

"Якщо, на нашу думку, буде пропущено глибокий аналіз впливу на ринок і безпеку сусідніх країн, ми залишаємо за собою право прийняти відповідні правові заходи", - підсумував Возняк.

Повідомлялося, що Бундестаг підтримав закріплення газової директиви Євросоюзу в німецькому законодавстві з поправками, які дозволяють вивести частину російського газопроводу "Північний потік-2" з-під дії правил Третього енергопакету ЄС.

30 жовтня Данія дозволила будівництво "Північного потоку-2". Газопровід пройде на Південний Схід від острова Борнхольм. Данія була останньою європейською державою, яка блокувала будівництво газопроводу в своїх територіальних водах.

15 квітня Рада Європейського Союзу затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2". Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до Співдружності. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Про перешкоди для будівництва російського газопроводу та позицію Данії читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому". На нові подробиці чекайте у новому випуску "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі