Відмова України від асоціації з Євросоюзом пов'язана, зокрема, з недостатньою готовністю ЄС надати цій країні необхідну допомогу. З такою оцінкою виступив голова Європарламенту Мартін Шульц. "Вважаю, що ми недооцінили драматизм внутрішньополітичної ситуації в Україні", - сказав він.
На думку голови Європарламенту, "Україна в економічному і насамперед у фінансовому плані знаходиться у глибокій кризі з моменту встановлення демократії".
"Їм терміново потрібні гроші, вони дуже потребують надійного газопостачання", - зазначив він. За його словами, Євросоюз не був готовий допомогти Києву так, як Росія.
"Допомагати державам, які перебувають у кризі, в Європі не особливо популярно", - зазначив він. "А Україна отримує, якщо подивитися на пропозиції з Москви, короткострокову допомогу, яку ми, європейці, в цій формі не можемо або не хочемо надати", і "це є однією з причин, через які уряд (України, - ред.), перебуваючи під цим гігантським тиском, врешті-решт, наважився на кооперацію з Росією", - пояснив він.
Нагадаємо, 28 листопада у Вільнюсі стартував дводенний саміт Східного партнерства. За тиждень до саміту Україна офіційно відмовилася від асоціації з ЄС. Тим не менш, президент України Віктор Янукович прилетів до Вільнюса для проведення переговорів з представниками Євросоюзу.
Нагадаємо, 28-29 листопада у Вільнюсі планували підписати угоду про асоціацію України з ЄС. Однак 21 листопада Кабмін ухвалив розпорядження про призупинення підготовки до укладення угоди з ЄС. Рішення уряду викликало хвилю акцій протесту. Люди вийшли на так звані Євромайдани у Києві та низці інших міст з вимогою підписати Угоду.
Янукович заявив з цього приводу, що готовий вести мову про підписання Угоди про асоціацію з ЄС тільки після того, як Україна буде до цього економічно готова.
Пізніше стало відомо, що в оновленому проекті підсумкової декларації Вільнюського саміту учасників ініціативи "Східне партнерство" Євросоюзу залишили згадку про можливе підписання Угоди про асоціацію з Україною. Ця пропозиція так і залишилася в дужках, як і в попередній версії: "Сьогодні було підписано Угоду про асоціацію між ЄС та Україною, включаючи зону поглибленої та всеосяжної вільної торгівлі" !zn
Читайте також:
ЄС обіцяє повернутися до підписання Угоди про асоціацію, як тільки Україна буде готова
Угоду про асоціацію з ЄС може бути підписано поза рамками саміту "Східного партнерства"