Голова ВСУ поскаржилася на тиск на суддів

Поділитися
Голова ВСУ поскаржилася на тиск на суддів © Верховний суд/Facebook
Іноді представників Феміди "навіть маком і сіллю засівають".

Глава Верховного суду Валентина Данішевська заявила про існування спроб політичного і бізнес-впливу на суддів, а також намірів квазісуспільства тиснути на суд із метою прийняття певних рішень. Про це голова Верховного суду сказала у вівторок на брифінгу.

"Звичайно, є ця проблема, вона залишається. І я думаю, немає жодної країни, в якій не намагалися б політичні сили, різні бізнес-центри впливати на суд. У різних країнах суди захищаються від цього, і ми не виняток. У нас є проблеми, власне, з політичним впливом, є проблеми з впливом бізнес-груп, у нас є проблеми з впливом такої собі квазі-громадськості, коли під виглядом громадськості в суди приходять озброєні люди і починають тиснути на суд або тримати суддю в кабінеті", - розповіла вона.

Данішевська іронічно зауважила, що часом "бажання впливати доходить мало не до чаклунства, навіть маком і сіллю засівають". Саме тому Вища рада правосуддя вже висловлювала свою позицію, зокрема, щодо зняття охорони судів.

"Щоб суддя був об'єктивним і незалежним, треба, щоб він, у першу чергу, нікого не боявся, щоб він був захищений настільки, щоб не було страху, що він оголосить рішення і не дійде додому. І про це має перейматися держава в цілому, це не питання тільки суддів", - зазначила вона.

Говорячи про перші сто днів роботи суду, Данішевська розповіла, що з 15 грудня 2017 року суд отримав і продовжує отримувати справи від двох джерел - справи, які не були розглянуті вищими і попереднім Верховним судом України, і нові справи, які надходили безпосередньо в новий Верховний суд. Зокрема Верховний суд отримав 75 тисяч нерозглянутих справ і 29 тисяч нових справ.

"Більше ста тисяч справ у нас зараз на руках і повинні бути розглянуті", - сказала вона і додала, що близько 80 тисяч справ вже розподілені між суддями для розгляду.

Нагадаємо, що 15 грудня 2017 року в Україні почав діяти новий Верховний суд. З цього дня припинили функціонування старий Верховний Суд, Вищий адміністративний суд, вищий господарський суд та Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Детальніше про проблеми реформування судової системи читайте в матеріалі Жернакова Михайла "Судова реформа померла. Хай живе судова реформа?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі