"Я, як і раніше, переконаний, що ненадання акредитації усім спостерігачам БДІПЛ (Бюро з демократичних інститутів і прав людини – ред.) ОБСЄ не відповідає зобов'язанням у межах ОБСЄ і тому не відповідає інтересам ОБСЄ, України або її народу", - цитує Лайчака "Українська правда".
За словами голови ОБСЄ, в організації розраховують на конструктивну співпрацю з Україною. Наприкінці тижня він планує зустрітися з головою МЗС Росії Сергієм Лавровим для "обговорення ситуації в Україні та навколо неї".
Зазначимо, 7 лютого Верховна Рада схвалила проект закону про заборону громадянам Росії і особам, запропонованим російською стороною, бути офіційними спостерігачами на виборах в Україні. Його підтримали 232 народних депутати.
У листі до Міністерства закордонних справ України директорка Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгібьорг Солрун Гісладоттір висловила глибоке розчарування у зв'язку з прийняттям парламентом законопроекту, що закріплює відповідне обмеження.
8 лютого у МЗС Росії вирішили відмовитися від направлення російських спостерігачів на вибори президента України. Однак згодом у РФ вирішили відправити своїх спостерігачів у короткострокову місію ОБСЄ, мотивувавши отриманням запрошення БДІПЛ.
У МЗС України нагадали, що не прийматимуть заявки від громадян Росії, які забажають бути спостерігачами на майбутніх президентських виборах. А також про те, що офіційні спостерігачі від України не їздили на вибори до РФ у 2018 році.
Про проблеми виборчого процесу і захист від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".