Партія "Голос" виступає проти квотного принципу в обранні керівників парламентських комітетів, підкреслюючи, що ключовим у цьому питанні має бути професіоналізм. Як заявив лідер партії Святослав Вакарчук, команда "Голоси" прийшла в парламент добре підготовленою і готова брати на себе відповідальність як за щоденну депутатську роботу, так і за стратегічні перспективи.
"Наші фахівці здатні кваліфіковано керувати комітетами, до сфери відання яких входять питання правосуддя, національної безпеки і оборони, економічної політики, антикорупції, медицини, освіти, цифровізації, прав людини та реінтеграції окупованих територій, а також регламентним комітетом", - йдеться в повідомленні партії.
"Разом з тим ми усвідомлюємо можливості парламентської більшості та їх відповідальність за призначення керівництва комітетів", - додав Вакарчук.
Крім того, партія "Голос" пропонує за таким принципом підійти і до формування уряду, оскільки "успішне майбутнє за професійним підходом".
3 серпня Центральна виборча комісія оголосила офіційні результати позачергових парламентських виборів в багатомандатному виборчому окрузі. Голова Центрвиборчкому Тетяна Сліпачук повідомила про те, що партія "Слуга народу" за списками отримує 124 мандата, "Опозиційна платформа - За життя" - 37, "Батьківщина" - 24, "Європейська солідарність" - 23, "Голос" - 17 мандатів. Інші партії не подолали 5% прохідний бар'єр. В цілому партія "Слуга народу" отримала більшість мандатів – 254, у партії "Голос" – 20 місць в парламенті.