За результатами опрацювання 99,28% протоколів Галина Васильченко набирає 40,85% (525 голосів), що вдвічі більше за результат бізнесмена і багаторічного депутата Богдана Дубневича – 21,16% (272 голоси).
Член парламентської фракції "Блоку Петра Порошенка" ("Європейської Солідарності" - ред.) цього разу спробував переобратись до Верховної Ради як самовисуванець. Сам Дубневич визнав поразку – відповідний допис він залишив на своїй сторінці в Facebook.
Зазначимо, 22 липня лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук заявив про загрозу зриву виборів або навіть фальсифікацію їх результатів на окрузі №118 у Львівській області.
Як зазначили у партії, із тих дільниць, на яких перемагає Васильченко, Окружна виборча комісія перестала приймати протоколи та приблизно 20 із них повернула на доопрацювання без поважних причин. Після зауважень з боку партії ОВК оголосила перерву до 11:00 вівторка та припинила прийом протоколів від дільничних комісій.
Водночас Святослав Вакарчук заявив, що політсила не збирається залишити все просто так. Він закликав Центрвиборчком та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова втрутитися у ситуацію.
Нагадаємо, 21 липня в Україні відбулися дострокові вибори у Верховну Раду. Центральна виборча комісія повинна оголосити результати голосування протягом 15 днів з дня волевиявлення, тобто не пізніше 5 серпня. До 10 серпня підсумки виборів оголосять офіційно.
Згідно з Конституцією, новообрана Верховна Рада повинна зібратися на своє перше засідання протягом 30 днів з моменту оприлюднення результатів виборів. Останній можливий день, коли повинен зібратися на засідання новий парламент – 9 вересня 2019 року.
ЦВК опрацювала вже понад 80% протоколів. Згідно з результатами, партія "Слуга Народу" набирає 43,03% голосів. На другому місці "Опозиційна платформа – За життя", за яку проголосували 12,92% виборців. У трійку лідерів також потрапила "Європейська Солідарність" з результатом 8,22%. За партію "Батьківщина" проголосували 8,18% українців. Політсила "Голос" отримала 5,97% голосів.