Міністр вважає, що коли вони були введені, то переслідували економічні і політичні цілі. Економічні мети - завдати шкоди російській економіці, а політичні - створити умови для реалізації Мінських домовленостей, повідомляє РБК.
Ні те ні інше не сталося, зазначив угорський міністр, тому потрібно провести аналіз того, чи потрібно зберігати санкційний режим.
Втім, співчуття Сійярто Росії має цілком зрозумілу фінансову основу.
У березні Сійярто заявив, що економіка Угорщини втратила близько 7 млрд. через санкції Євросоюзу щодо Росії. За його словами, якщо б ЄС не вводив обмежувальні заходи, Росія та Угорщина змогли б мати товарообіг до 7 млрд.
Раніше у МЗС Угорщини відзначили, що сподіваються на президента Володимира Зеленського, разом з яким зможуть вирішити "проблемні питання", що стосуються угорської національної меншини в Україні. Президент Угорщини Янош Адер, який був присутнім на інавгурації Зеленського, запросив нового главу України відвідати Угорщину. Він також назвав обнадійливими перші переговори з Зеленським.
Як відомо, Угорщина незадоволена українськими законами про освіту та мову й звинувачує Україну у недотриманні прав нацменшин. При цьому Будапешт продовжує блокувати зусилля України щодо взаємодії з НАТО.
Детальніше про україно-угорський конфлікт читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".