Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав польських політиків не приймати ніяких рішень, які зашкодили б підписанню Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
"Я б закликав всі політичні сили Польщі, щоб вони не зробили нічого, що б призвело до того, коли Польща стала б причиною зниження шансів підписання цієї угоди", - сказав Сікорський, повідомляє польський телеканал TVN24.
Як повідомлялося, події 70-річної давнини знову стали приводом для гострих заяв як польської, так і української сторін. У дослідників немає спільної позиції в оцінках жертв серед поляків і українців. Сенат Польщі наприкінці червня прийняв заяву "У 70-ту річницю Волинського злочину", в якій ці події названі "етнічною чисткою з ознаками геноциду" ("czystka etniczna o znamionach ludobójstwa") і зазначається, що жертвами антипольської акції Української повстанської армії стали близько 100 тисяч поляків.
Президент Польщі 3 під час виступу на відкритті пам'ятника жертвам Волинської трагедії у Варшаві також заявив, що події на Волині 1943 року мали ознаки геноциду.
"Я зворушений тим, що сьогодні зустрічаюся з вами для того, щоб помолитися за душі жертв злочинів на Волині, які мали ознаки геноциду", - сказав польський президент і додав, що ці події стали одними з найбільш болючими для поляків у часи Другої світової війни.
У п'ятницю, 12 липня, Сейм Польщі буде голосувати за проектом резолюції щодо волинської трагедії. Депутати будуть голосувати по шести поправках опозиції, зокрема по поправці, підтриманій у четвер парламентською комісією з питань культури, - що підсилює визначення до "геноциду" (ludobójstwo).
Українські дослідники зазначають, що Волинська трагедія була наслідком війни Армії Крайової з УПА, в якій брали участь і цивільне населення. При цьому польська сторона також вдавалася до репресій проти цивільного українського населення - число жертв з українкого боку оцінюється в 10-20 тисяч людей. !zn
Читайте також:
Польський президент заявив, що Волинська трагедія мала ознаки геноциду
Польський Сейм не відреагує на звернення депутатів Ради щодо Волинської трагедії